Wiadomości

W weekend nie brakowało brawury na drogach [film]

5 maja 2020, 13:00, red
fot. czytelnik Dariusz
Policjanci podsumowali majowy weekend na gorzowskich drogach. Aż 12 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania – 11 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h, a jeden z jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci zajmują się sprawą kierowcy volkswagena, który omal nie doprowadził do czołowego zderzenia o czym informowaliśmy na portalu gorzowianin.com.

Miniony weekend majowy był niebezpieczny na gorzowskich drogach. Wielu kierowców wykazywało się brawurą i brakiem odpowiedzialności. Gorzowscy policjanci właśnie podsumowali majówkę.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy opisywał niebezpieczną sytuację do której doszło na drodze krajowej nr 22 w rejonie skrzyżowania Ulim-Łagodzin. Nasz czytelnik Dariusz jechał razem z rodziną w kierunku Bolemina, natomiast jadący z naprzeciwka samochód marki volkswagen touareg rozpoczął manewr wyprzedzania auta osobowego na pasie do skrętu w lewo mimo, że ten pas nie był do tego przeznaczony. Następnie kontynuował wyprzedzanie na polu martwym i podwójnej linii ciągłej. Swój manewr zakończył tuż przed maską auta, którym podróżował nasz czytelnik.

Sprawa wraz z nagraniem z wideorejestrator została zgłoszona na policję za pomocą skrzynki stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. - Prowadzimy postępowanie wobec nieodpowiedzialnego kierowcy volkswagena. Na takie zachowanie nie może być zezwolenia i należy je eliminować z cała stanowczością – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

To nie jedyne niebezpieczne zdarzenia do którego doszło podczas majówki na drogach w Gorzowie i okolicach. Policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym zamiast 50 km/h jechał aż 157 km/h, czyli przekroczył prędkość o 107 km/h. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę kierowca stracił prawo jazdy.

Niestety nie był to jedyny kierujący, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali jeszcze 10 takich kierowców. A także jednego kierującego pod wpływem alkoholu. Wszyscy stracili prawo jazdy. Natomiast pijany kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości