Wiadomości

Obywatelskie zatrzymanie pijanego 70-latka kierującego citroenem

23 kwietnia 2020, 12:02, ak
fot. archiwum
W środowy wieczór przy ul. Drzymały kierujący citroenem uderzył w zaparkowane audi, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Doszło do obywatelskiego zatrzymania 70-letniego kierowcy, który jak się okazało był pijany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wszystko działo się około godz. 22 w środę 22 kwietnia w rejonie ul. Drzymały i 30 Stycznia. Kierowca audi poruszał się ul. Drzymały w kierunku ul. Wyszyńskiego, natomiast kierujący citroenem wyjeżdżał z ul. 30 Stycznia i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca audi próbował uniknąć zderzenia i wjechał na chodnik.

- 70-letni kierujący citroenem po tym, jak uderzył w audi, porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany przez obywateli i przekazany policji. Okazało się, że kierowca jest pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 70-latek straci prawo jazdy i odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W zatrzymaniu pijanego kierowcy pomogli pracownicy grupy interwencyjnej Solid, którzy zatrzymali 70-latka w rejonie skrzyżowania ul. 30 Stycznia i Armii Polskiej. W trakcie obywatelskiego zatrzymania, pijany mężczyzna był agresywny. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, 70-latek odebrał prawo jazdy zaledwie rok temu, jak wcześniej stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości