Obywatelskie zatrzymanie pijanego 70-latka kierującego citroenem

23 kwietnia 2020, 12:02, ak
fot. archiwum
W środowy wieczór przy ul. Drzymały kierujący citroenem uderzył w zaparkowane audi, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Doszło do obywatelskiego zatrzymania 70-letniego kierowcy, który jak się okazało był pijany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wszystko działo się około godz. 22 w środę 22 kwietnia w rejonie ul. Drzymały i 30 Stycznia. Kierowca audi poruszał się ul. Drzymały w kierunku ul. Wyszyńskiego, natomiast kierujący citroenem wyjeżdżał z ul. 30 Stycznia i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca audi próbował uniknąć zderzenia i wjechał na chodnik.

- 70-letni kierujący citroenem po tym, jak uderzył w audi, porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany przez obywateli i przekazany policji. Okazało się, że kierowca jest pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 70-latek straci prawo jazdy i odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W zatrzymaniu pijanego kierowcy pomogli pracownicy grupy interwencyjnej Solid, którzy zatrzymali 70-latka w rejonie skrzyżowania ul. 30 Stycznia i Armii Polskiej. W trakcie obywatelskiego zatrzymania, pijany mężczyzna był agresywny. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, 70-latek odebrał prawo jazdy zaledwie rok temu, jak wcześniej stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości