Wiadomości

Urząd miasta ponownie otwiera się dla mieszkańców

1 maja 2020, 16:37, red
fot. archiwum
Od poniedziałku 4 maja Urząd Miasta Gorzowa wraca do obsługi mieszkańców, jednak z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Będzie można załatwić sprawy związane z dowodem osobistym czy z rejestracją pojazdu.

W poniedziałek 16 marca zostały zamknięte dla mieszkańców wszystkie budynki Urzędu Miasta Gorzowa, w tym sala obsługi klienta przy ul. Sikorskiego. Od tamtej pory gorzowianie swoje sprawy mogli załatwiać jedynie przez internet, wrzucając dokumenty do urny lub za pomocą poczty tradycyjnej. Decyzję o reorganizacji pracy Urzędu Miasta Gorzowa podjął prezydent Jacek Wójcicki, aby ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Teraz prezydent Wójcicki zdecydował, że urząd od poniedziałku 4 maja może wrócić częściowo do zasad standardowej obsługi klientów, jednak z zachowaniem możliwych do zastosowania norm bezpieczeństwa.

Od poniedziałku 4 maja w budynku Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego, na sali obsługi klienta będzie można załatwić wszelkie formalności związane z dowodami osobistymi. W budynku przy ul. Myśliborskiej będzie można załatwić formalności dotyczące rejestracji pojazdu oraz związane z otrzymaniem prawa jazdy. Natomiast w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego można realizować sprawy z zakresu Urzędu Stanu Cywilnego, jednak ciągle jeszcze nie w pełnym zakresie.

Wszyscy mieszkańcy przychodzący do urzędu muszą posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta. Mieszkańcy bez maseczki lub chusty nie będą mogli wejść do budynku. Natomiast po wejściu będzie obowiązywała dezynfekcja rąk za pomocą dostępnego w budynku płynu.

- Obsługa będzie realizowana bezpośrednio na stanowiskach urzędniczych, przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu minimum 1,5 metra między osobami. Klienci będą wpuszczani do budynków przez pracowników ochrony, pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy w urzędzie w godz. od 8 do 14. W naszych obiektach do dyspozycji gorzowian są nadal skrzynki do składania korespondencji, dokumentów, pism, a także paczkomaty InPost – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości