Wiadomości

Gorzowianie coraz chętniej korzystają z urzędowego paczkomatu

17 kwietnia 2020, 09:06, red
fot. gorzowianin.com
Z powodu pandemii koronawirusa Urząd Miasta Gorzowa jest zamknięty dla mieszkańców do odwołania. To nie oznacza jednak, że gorzowianie nie mogą załatwić swoich spraw np. za pośrednictwem poczty elektronicznej, tradycyjnej czy przez telefon. Coraz więcej osób zaczyna również korzystać z urzędowego paczkomatu.

W związku z pandemią koronawirusa Urząd Miasta Gorzowa zmienił organizację pracy i został zamknięty dla mieszkańców. Większość spraw załatwianych jest za pośrednictwem poczty elektronicznej, tradycyjnej lub przez telefon. Są jednak tematy, które wymagają wniosków papierowych. I te również urzędnicy starają się obsługiwać na bieżąco. W celu ich obsługi, w Urzędzie Miasta, w budynku głównym przy ul. Sikorskiego oraz w siedzibie przy ul. Myśliborskiej zostały ustawione przed wejściem urny podawcze. Tam mieszkańcy mogą zostawiać swoje wnioski w formie papierowej. Codziennie blisko 300 wniosków trafia do urn.

Natomiast od poniedziałku 6 kwietnia mieszkańcy Gorzowa mogą również korzystać z urzędowego paczkomatu. Nasze miasto po raz pierwszy w Polsce wprowadziło takie rozwiązanie. Za pośrednictwem paczkomatu, bez konieczności kontaktu z urzędnikiem można załatwić sprawy z zakresu pracy wydziału komunikacji. Przez niecałe dwa tygodnie z paczkomatu skorzystało ponad 20 osób, które załatwiały takie sprawy jak m.in. rejestracja pojazdów z zagranicy, przerejestrowanie pojazdu czy odbiór dowodu rejestracyjnego.

- Na dzień dzisiejszy klienci mogą składać wnioski o rejestrację pojazdów, wymianę dowodów rejestracyjnych, wtórników dokumentów, uzyskiwania wpisów/wykreślenia adnotacji urzędowych jak i odbioru gotowych rejestracji oraz nowo wytworzonych dowodów rejestracyjnych/kart pojazdu za pomocą paczkomatu InPost – mówi Bartosz Kmita, dyrektor wydziału komunikacji.

Dokumenty można nadać w każdym paczkomacie na terenie Gorzowa. Natomiast gotowe dokumenty lub tablice rejestracyjne będą czekać na odbiór w urządzeniu obok budynku Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego lub przy ul. Myśliborskiej.

Co można załatwić przez paczkomat?

- złożyć wniosek o zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z zagranicy, zakupionego w kraju lub nowego,

- złożyć wniosek o wymianę/wydanie wtórników dokumentów komunikacyjnych (dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych),

- zgłosić zbycie/nabycie pojazdu,

- zawiadomić o zmianie stanu faktycznego (np. dopisanie adnotacji: hak, gaz, itp.)

- złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu,

- odebrać nowy dowód rejestracyjny, kartę pojazdu.

- wydanie profilu kandydata na kierowcę (PKK) przed przystąpieniem do szkolenia/egzaminu państwowego,

- wtórnik prawa jazdy/pozwolenia na kierowanie tramwajem,

- wpis w dokumencie prawa jazdy potwierdzający kwalifikacje zawodowe,

- wydanie międzynarodowego prawa jazdy,

- wydanie/przedłużenie ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym wartości pieniężne,

- wydanie zaświadczenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości