W związku z pandemią koronawirusa Urząd Miasta Gorzowa zmienił organizację pracy i został zamknięty dla mieszkańców. Większość spraw załatwianych jest za pośrednictwem poczty elektronicznej, tradycyjnej lub przez telefon. Są jednak tematy, które wymagają wniosków papierowych. I te również urzędnicy starają się obsługiwać na bieżąco. W celu ich obsługi, w Urzędzie Miasta, w budynku głównym przy ul. Sikorskiego oraz w siedzibie przy ul. Myśliborskiej zostały ustawione przed wejściem urny podawcze. Tam mieszkańcy mogą zostawiać swoje wnioski w formie papierowej. Codziennie blisko 300 wniosków trafia do urn.
Natomiast od poniedziałku 6 kwietnia mieszkańcy Gorzowa mogą również korzystać z urzędowego paczkomatu. Nasze miasto po raz pierwszy w Polsce wprowadziło takie rozwiązanie. Za pośrednictwem paczkomatu, bez konieczności kontaktu z urzędnikiem można załatwić sprawy z zakresu pracy wydziału komunikacji. Przez niecałe dwa tygodnie z paczkomatu skorzystało ponad 20 osób, które załatwiały takie sprawy jak m.in. rejestracja pojazdów z zagranicy, przerejestrowanie pojazdu czy odbiór dowodu rejestracyjnego.
- Na dzień dzisiejszy klienci mogą składać wnioski o rejestrację pojazdów, wymianę dowodów rejestracyjnych, wtórników dokumentów, uzyskiwania wpisów/wykreślenia adnotacji urzędowych jak i odbioru gotowych rejestracji oraz nowo wytworzonych dowodów rejestracyjnych/kart pojazdu za pomocą paczkomatu InPost – mówi Bartosz Kmita, dyrektor wydziału komunikacji.
Dokumenty można nadać w każdym paczkomacie na terenie Gorzowa. Natomiast gotowe dokumenty lub tablice rejestracyjne będą czekać na odbiór w urządzeniu obok budynku Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego lub przy ul. Myśliborskiej.
Co można załatwić przez paczkomat?
- złożyć wniosek o zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z zagranicy, zakupionego w kraju lub nowego,
- złożyć wniosek o wymianę/wydanie wtórników dokumentów komunikacyjnych (dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych),
- zgłosić zbycie/nabycie pojazdu,
- zawiadomić o zmianie stanu faktycznego (np. dopisanie adnotacji: hak, gaz, itp.)
- złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu,
- odebrać nowy dowód rejestracyjny, kartę pojazdu.
- wydanie profilu kandydata na kierowcę (PKK) przed przystąpieniem do szkolenia/egzaminu państwowego,
- wtórnik prawa jazdy/pozwolenia na kierowanie tramwajem,
- wpis w dokumencie prawa jazdy potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
- wydanie międzynarodowego prawa jazdy,
- wydanie/przedłużenie ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym wartości pieniężne,
- wydanie zaświadczenia.
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |
|
Chór i orkiestra Alla Vienna
23 listopada 2024
kup bilet |