Ważne zmiany na ryneczku Jerzego

2 kwietnia 2020, 14:04, red
fot. Gorzowski Rynek Hurtowy
Od piątku 3 kwietnia zostają wprowadzone zmiany na ryneczku przy Jerzego. Klienci, którzy będą chcieli zrobić zakupy, będą liczeni i wpuszczani przez bramkę od strony hali na targowisko. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, na targowisku mogą przebywać nie więcej niż trzy osoby na jedno stanowisko handlowe.

Ryneczek przy Jerzego jest otwarty w poniedziałki, środy, piątki i soboty w godzinach od 7 do 13. Dlatego też Gorzowski Rynek Hurtowy w związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd, musiał zmienić zasady funkcjonowania ryneczku. Zgodnie z nowymi zasadami na wszystkich targach i bazarach, gdzie rolnicy sprzedają swoje plony, to jednego stanowiska może być ustawionych 3 klientów. Naruszenie tych obostrzeń jest zagrożone jest karą grzywny do 30 tys. zł.

Dlatego też od piątku 3 kwietnia, na teren targowiska będzie można wejść tylko od strony ulicy Targowej (furtka między halą targową a halą magazynową). Pozostałe wejścia nie będą dostępne dla klientów. Do dyspozycji klientów będzie tylko parking przy budynku, gdzie mieści się m.in. kwiaciarnia. Natomiast wjazd dla handlujących będzie tylko od ulicy Woskowej.

Klienci będą liczeni, zgodnie z przepisami na targowisku mogą przebywać nie więcej niż trzy osoby na jedno stanowisko handlowe. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będą wpuszczani dopiero po opuszczeniu ryneczku przez wcześniej kupujących.

Zarząd GRH apeluje do klientów, aby utrzymywali między sobą dwumetrowy odstęp, zakupów dokonywali w rękawiczkach ochronnych i aby korzystali ze środków dezynfekujących, które będą dostępne przy wejściu i wyjściu z targowiska. Bez wprowadzenia powyższych ograniczeń targowisko musiałoby zostać zamknięte.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości