Miasto przekaże 2,5 mln zł dla gorzowskiego szpitala

1 kwietnia 2020, 13:17, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki w porozumieniu z radnymi zdecydował o przekazaniu 2,5 mln zł dla gorzowskiego szpitala. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup angiografu, czyli sprzętu, który będzie wykorzystany do diagnostyki pacjentów szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka w Gorzowie.

Decyzja prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, to odpowiedź na prośbę o wsparcie, którą złożył zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie oraz kolejna forma pomocy miasta w walce z epidemią i jej konsekwencjami.

Prezydent Wójcicki podjął decyzję w porozumiem ze wszystkimi klubami miejskich radnych. W wideokonferencji, podczas której ustalone zostały zasady przekazania środków dla lecznicy, udział wzięli radni Marta Bejnar-Bejanrowicz, Patryk Brożko, Krzysztof Kochanowski, Sebastian Pieńkowski, Radosław Wróblewski oraz Robert Surowiec.

- Reagujemy na stale pojawiające się potrzeby w walce z epidemią. Stąd decyzja o przekazaniu miejskich środków na zakup niezbędnego w ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców miasta sprzętu medycznego. Ten krok to swoiste wzmocnienie systemu immunologicznego naszego miasta – mówił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

2,5 miliona złotych zostanie przeznaczona na zakup aparatu angiograficznego, służącego do obrazowania medycznego oraz wizualizacji naczyń krwionośnych i organów ciała, który trafi do nowopowstałego szpitala zakaźnego przy ulicy Walczaka, gdzie leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem.

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zapewnił, iż po wygaśnięciu epidemii angiograf będzie wykorzystywany w Pracowni Hemodynamiki w lecznicy przy ulicy Dekerta dla pacjentów z OZW (ostre zespoły wieńcowe) oraz przy procedurach medycznych z zakresu chirurgii naczyniowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości