Ustawka pseudokibiców w Gorzowie. Policjanci zatrzymali kolejne osoby

28 marca 2020, 11:13, red
fot. Lubuska policja
W ubiegły weekend w rejonie ul. Warszawskiej i Parkowej doszło do ustawki i bójki grupy 30 pseudokibiców. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 9 mężczyzn. Natomiast dzięki działaniom operacyjnym udało się zatrzymać kolejne 3 osoby.

W sobotni wieczór 21 marca w rejonie ul. Warszawskiej i Parkowej doszło do ustawki i bójki grupy 30 pseudokibiców gorzowskich klubów sportowych o czym portal gorzowianin.com informował. Policjantom udało się zabezpieczyć monitoring na którym było widać grupę ubranych w kominiarki i kaptury mężczyzn, kórzy prowadzili między sobą regularną bitwę. Na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 9 osób w wieku od 19 do 31 lat. Pozostali mężczyźni uciekli pieszo lub odjechali samochodami.

- Zapowiadaliśmy, że będą realizowane pozostałe zatrzymania. We wtorek 24 marca, środę 25 marca i piątek 27 w wyniku ustaleń i analiz policyjnych, w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wpadło trzech kolejnych pseudokibiców w wieku 23, 37 i 22 lat. Dwaj pierwsi już trafili do aresztu śledczego. O tym czy ich los podzieli ten ostatni musimy poczekać do zakończenia czynności procesowych, które są prowadzone przez policję i prokuraturę – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim. Tym samym zatrzymać udało się łącznie 12 z 30 osób, które brały udział w ustawce.

- Gorzowscy policjanci będą dążyć do kolejnych ustaleń pozwalających na zatrzymania pozostałych pseudokibiców biorących udział w tej bójce. Pomóc w tym ma zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków, które mogą być kluczowe i o które zabiegają śledczy – podkreśla Maludy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości