W sobotni wieczór 21 marca portal gorzowianin.com informował, że w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Parkowej doszło do bójki grupy osób. Policjantom udało się zatrzymać 9 mężczyzn, natomiast reszta uciekła pieszo i odjechała samochodami.
Okazało się, że w bójce wzięła udział grupa aż 30 pseudokibiców, co widać na zabezpieczonym przez policję monitoringu. - To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników, z ochraniaczami na zębach okładała się pięściami i kopała nawzajem. Jako arenę walki wybrali sobie ul. Warszawską i Parkową – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.
W niedzielę 22 marca z zatrzymanymi na gorącym uczynku mężczyznami przeprowadzono czynności procesowe. Dziewięciu zatrzymanych mężczyzn odmawia składania wyjaśnień. Jednak policjanci podkreślają, że kolejne zatrzymania są kwestią czasu. Czynności prowadzą policjanci śledczy, kryminalni oraz gorzowscy prokuratorzy.
Zatrzymani mężczyźni to osoby młode w wieku od 19 do 31 lat. Wszyscy usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego.
- Zebrany materiał dowodowy wstępnie potwierdza, że mieliśmy do czynienia z ustawką grup pseudokibiców. Świadczą o tym zabezpieczone przez policjantów przedmioty. To kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę. Dalsze działania będą prowadzone równolegle pod kątem procesowym, uzupełniając już dotychczas zebrany materiał dowodowy oraz operacyjny. Gorzowscy policjanci będą dążyć do kolejnych ustaleń pozwalających na zatrzymania pozostałych pseudokibiców biorących udział w tej bójce. Pomóc w tym ma zabezpieczony monitoring, nagrania oraz informacje od świadków, które mogą być kluczowe i o którą zabiegają śledczy – tłumaczy Maludy.
Prokuratura Rejonowa w Gorzowie wystąpi z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec wszystkich zatrzymanych napastników środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
|
Największe przeboje Pink Floyd na żywo - Koncert Another Pink Floyd i Marek Raduli!
20 grudnia 2025
kup bilet |
|
Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"
19 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Koncert w Świetle Tysiąca Świec
21 grudnia 2025
kup bilet |