• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Apel prezydenta Wójcickiego do mieszkańców Gorzowa [film]

25 marca 2020, 18:46, red
Od środy 25 marca obowiązują kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Dlatego też prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki postanowił zaapelować do mieszkańców, aby zostali w domach i przede wszystkim nie okłamywali medyków, tak jak miało to miejsce w Zielonej Górze.

W środę 25 marca weszło w życie nowe rozporządzenie, które wprowadza kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Od dzisiaj przemieszczać się mogą tylko osoby, które idą do pracy, działają jako wolontariusze w walce z koronawirusem oraz muszą załatwić niezbędne sprawy życia codziennego. Ponadto w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby - nie dotyczy to rodzin. Wprowadzone zostały również ograniczenie dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej. Ma być tylko dostępne co drugie miejsce w autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji, aby ograniczyć tłok.

Dlatego też prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki apeluje gorzowian, aby ci zostali w domach i nie narażali siebie i swoich bliskich. - Sytuacja w której obecnie się znaleźliśmy jest nowa, dlatego musimy się wszyscy tego nauczyć. Zaufajmy fachowcom i osobom, które mówią nam zostańcie w domach,więc po prostu w nich zostańcie. I najważniejszy apel, nie kłamcie medyków. Jeżeli macie jakiekolwiek podejrzenie zarażenia koronawirusem lub mieliście kontakt z kimś kto przebywał za granicą, to po prostu o tym powiedźcie. Nie możemy dopuścić do sytuacji do której doszło w Zielonej Górze. Lekarze nie mogą trafić na kwarantannę, bo to oni nam ratują życie. Dlatego zostańcie w domach i przede wszystkim przestrzegajcie higieny - apeluje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Sytuacja o której mówi prezydent Jacek Wójcicki, wydarzyła się na oddziale chirurgii dziecięcej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Personel z oddziału i lekarze z SOR mieli kontakt z 4-letnim chłopcem zakażonym koronawirusem. Jednak rodzina chłopca zataiła podejrzenie choroby przed medykami. W konsekwencji każdy, kto miał styczność z małym pacjentem, trafił na kwarantannę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości