Wiadomości

Kolorowe maseczki trafią do służb [film]

24 marca 2020, 17:18, red
fot. Marcin Kluwak
W kwiatki, kotki, piórka czy gwiazdki – tak wyglądają maseczki, które szyje pani Karolina Kluk z Gorzowa. Krawcowa włączyła się w akcję pomocową i w swojej pracowni szyje maseczki, które trafią do ratowników medycznych, strażaków czy do szpitala.

Inicjatorką akcji pomocowej dla gorzowskich służb jest społeczniczka Agnieszka Kosacka, która jak sama mówi, myślała, że porywa się z motyką na słońce, jednak odzew ludzi dobrej woli, którzy chcieli dołączyć do akcji był ogromny.

- Jestem z natury taka, że jak usłyszę tylko, że komuś coś brakuje, to od razu staram się pomóc. Okazało się, że obecnie potrzeby szpitala czy pogotowia są o wiele większe niż się na początku wydawało. W mojej grupie maseczki szyją obecnie cztery panie, w tym pani Karolina. Te maseczki są wyjątkowe, ponieważ są robione z dobrego serca oraz w trudnej sytuacji z jaką się obecnie mierzymy - opowiada Agnieszka Kosacka, gorzowska społeczniczka.

Pani Karolina, krawcowa z ul. Pocztowej kiedy usłyszała, że jest organizowana akcja pomocowa dla służb, które potrzebują środków ochrony osobistej, nie czekała ani chwili i sama postanowiła pomóc.

- Swoje klientki odesłałam do domu, nie szyję dla nich w tej chwili. Każda pomoc jest potrzebna, więc postanowiłam również to robić. Mam zapas bawełny, flizelinę, gumkę, więc po prostu biorę i robię. Maseczka jest wąska przy uszach, a na twarzy się naciąga i dobrze zakrywa twarz oraz brodę - opowiada Karolina Kluk, gorzowska krawcowa z ul. Pocztowej.

Widać, że maseczki wychodzą spod fachowej ręki, ponieważ mają specjalne zakładki i dopasowują się do twarzy. Ponadto są kolorowe i po prostu cieszą oko – maseczki, które szyje pani Karolina są w kwiatki, kotki, piórka czy też gwiazdki. Wszystkie trafią w najbliższym czasie do straży pożarnej, szpitala czy ratowników medycznych oraz do osób potrzebujących.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości