Wiadomości

Co z elektrycznymi hulajnogami w Gorzowie?

23 marca 2020, 09:50, red
fot. Hulajnogi Gorzów
Wiosną w Gorzowie miały pojawić się elektryczne hulajnogi. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, przedsięwzięcie zostało odłożone w czasie do momentu, aż wszystko wróci do normy.

Portal gorzowianin.com kilkukrotnie informował o tym, że wiosną na ulicach Gorzowa miały pojawić się elektryczne hulajnogi z największej polskiej sieci Blinkee.city. Jeszcze na początku lutego osoby odpowiedzialne za sprowadzenie elektrycznych hulajnóg do naszego miasta mówiły, że pogoda może popsuć plany i przez to zostanie przełożone oficjalne otwarcie, które miało odbyć się w centrum Gorzowa.

Niestety to nie pogoda pokrzyżowały plany, a koronawirus. Ze względu na pandemię koronawirusa uruchomienie systemu elektrycznych hulajnóg w Gorzowie zostało zawieszone.

Przedstawiciele firmy Blinkee.city podkreślają, że gdyby uruchomili w tym momencie hulajnogi, to namawialiby w ten sposób gorzowian to poruszania się po mieście, a nie zostawania w domu jak zalecają służby. W dodatku z jednej hulajnogi w ciągu dnia mogłoby skorzystać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt osób.

Firma tłumaczy, że nie wycofuje się z pomysłu i hulajnogi zostaną uruchomione, ale w momencie kiedy wszystko wróci do normy. A to może być końcówka kwietnia lub nawet maj.

W Gorzowie ma pojawić się 60 elektrycznych hulajnóg, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta. Gorzowianie chcieliby, aby zostały ustawione na Starym Rynku, na Kwadracie, w parku Górczyńskim czy na os. Staszica.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości