Oferują dezynfekcję mieszkania, a później je okradają

19 marca 2020, 16:03, red
fot. Lubuska policja
Oszuści idą o krok dalej wykorzystując obecną sytuację i pandemię koronawirusa. Były już cudowne herbatki, amulety czy sprzedaż szczepionek, teraz złodzieje przebierają się w kombinezony i oferują dezynfekcję mieszkań, a następnie plądrują i okradają tych, którzy ich wpuścili.

Złodzieje wykorzystują obecną sytuację i pandemię koronawirusa do oszukiwania osób, które boją się wirusa. Na początku w sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków mających rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa m.in. cudowne herbatki czy amulety. Później były wysyłane wiadomości o potrzebie zapłaty 70 zł za szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Teraz oszuści idą o krok dalej.

- Osoby przebrane w kombinezony, okulary ochronne, maseczki podszywają się za służby sanitarne i proponują przypadkowym osobom dezynfekcję ich mieszkań. Osoby robiące wszystko, aby uniknąć zarażenia koronawirusem coraz częściej godzą się na to. Tymczasem kiedy jedna osoba realizuje pseudodezynfekcję, inna plądruje i czyści mieszkanie z wartościowych rzeczy oraz gotówki – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci podkreślają, aby pamiętać o tym, że służby sanitarne nie działają w ten sposób. Przede wszystkim zawsze wskazany, a nawet konieczny powinien być telefon do pracowników sanepidu czy instytucji, na którą powołują się takie osoby. Absolutnie nie wpuszczajmy ich do mieszkania pod żadnym pretekstem. Ważne jest również, aby powiadomić o tym naszych sąsiadów, a przede wszystkim seniorów i osoby samotne. Każdy taki przypadek próby wejścia do mieszkania należy natychmiast zgłaszać na policję.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości