Potrącenie rowerzystki na przejeździe rowerowym

19 marca 2020, 10:57, red
fot. Darek / kolizje/wypadki Gorzów i okolice
W czwartkowy poranek 78-letni kierowca auta marki dacia, zignorował znak stop i potrącił rowerzystkę na oznakowanym przejeździe dla rowerów na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Stilonowej. Potrącona kobieta została zabrana do szpitala.
W czwartek 19 marca około godz. 10 doszło do potrącenia rowerzysty na oznakowanym przejeździe rowerowym na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Stilonowej. - 78-letni kierowca samochodu marki dacia wyjeżdżając z ul. Stilonowej chciał skręcić w prawo w ul. Walczaka i na przejeździe rowerowym doprowadził do potrącenia kobiety, która poruszała się rowerem. Potrącona kobieta została zabrana do szpitala – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Również w tym przypadku kierowca dacii zignorował znak stop i nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce, która przejeżdżała przez oznakowany przejazd rowerowy. Co istotne, znak stop od strony ul. Stilonowej tuż przed przejazdem rowerowym przy ul. Walczaka jest dobrze widoczny dla kierowców.

To nie pierwsze potrącenie w tym miejscu. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce na początku marca. Wówczas kierujący fordem również zignorował znak stop i potrącił 64-letniego rowerzystę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości