Wiadomości

Prezydent Wójcicki zamyka miejskie place zabaw

20 marca 2020, 15:36, red
fot. czytelniczka
Najpierw był apel, teraz konkretne działania. Na początku tygodnia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki prosił mieszkańców Gorzowa, aby unikać placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wszystko w trosce o zdrowie. Niestety gorzowianie nie wzięli sobie tych słów do serca i w słoneczne dni miejsca rekreacji były pełne rodzin z dziećmi. Dlatego też w piątek prezydent Wójcicki postanowił całkowicie zamknąć miejskie place zabaw.

W środę 18 marca prezydent Jacek Wójcicki apelował do mieszkańców Gorzowa, aby ci unikalni placów zabaw, siłowni zewnętrznych i wszystkich miejsc aktywnej rekreacji. Jak tłumaczyły władze Gorzowa, metalowe i drewniane elementy placów zabaw i siłowni są niestety pasem transmisyjnym dla brudu, bakterii i wirusów, które mogą utrzymywać się na przedmiotach długo po kontakcie z chorą osobą. Dlatego też prosił gorzowian, aby w czasie stanu zagrożenia epidemicznego unikać, a najlepiej nie korzystać wcale z miejskich placów i terenów aktywnej rekreacji.

Niestety wielu mieszkańców Gorzowa nie wzięło sobie tych słów do serca i w słoneczne dni, place zabaw oraz inne miejsca rekreacji były pełne rodziców z dziećmi – na co zwrócili również uwagę czytelnicy portalu gorzowianin.com. - Ludzie są niepoważni. A potem płacz i żal, bo miało się wszystko gdzieś. Jak zobaczyłam na Górczynie cały plac dzieci i rodziców, to się za głowę złapałam - mówi pani Magdalena. - Codziennie widzę przez okno bawiące się dzieci, jazda na rolkach, granie w piłkę. Rodzice są nieodpowiedzialni - podkreśla pani Katarzyna. Z kolei pani Marlena tłumaczy, że to nie są ferie, ani wakacje, a dzieci powinny siedzieć w domu.

Dlatego też w piątek 20 marca prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o zamknięciu miejskich placów zabaw oraz wszystkich miejsc związanych z rekreacją i wypoczynkiem które mogą stanowić źródło dodatkowego zagrożenia dla mieszkańców. Ponadto prezydent prosi administratorów placów i boisk sportowych nie będących w zarządzaniu miasta o podjęcie analogicznych decyzji.

- Patrzymy co się dzieje i zdając sobie sprawę z zagrożenia, postanowiliśmy, że wprowadzamy już od dzisiaj zakaz wstępu na place zabaw. Zachowajcie roztropność i ostrożność. Nie używajcie urządzeń na placach, najważniejsze jest nasze zdrowie. Straż miejska będzie dzisiaj do późnych godzin rozwieszała informacje o zakazie wstępu na place zabaw – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Straż miejska będzie kontrolowała place zabaw i inne miejsca rekreacji - na początek osoby, które złamią zakaz wstępu, będą upominane. W przyszłości niewykluczone, że takie osoby będą również karane mandatami.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości