Wiadomości

Pożar warsztatu samochodowego, a później stodoły [zdjęcia]

6 marca 2020, 20:18, red
fot. Marcin Kluwak
W piątkowy wieczór doszło do dwóch poważnych pożarów – pierwszy miał miejsce w Chwałowicach i tam spaleniu uległ budynek warsztatowy z wyposażeniem, natomiast w Gorzowie spaliła się stodoła wypełniona słomą.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w miejscowości Chwałowice w gminie Bogdaniec otrzymał w piątek 6 marca przed godz. 19. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 8 zastępów straży pożarnej, w tym cysterna. Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej, budynek był cały objęty ogniem, natomiast obok znajdował się dom, który był zagrożony. Mieszkańcy opuścili budynek mieszkalny przed przybyciem straży pożarnej.

Na szczęście strażakom udało się obronić przed ogniem dom. Spaleniu natomiast uległ cały warsztat wraz z wyposażeniem. Oprócz tego spłonęły dwa samochody zaparkowane na zewnątrz oraz auta stojące wewnątrz warsztatu. Trwa dogaszanie.

Kilkanaście minut później dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolejnym pożarze - tym razem przy ul. Kasprzaka w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej. Okazało się, że pali się stodoła wypełniona po brzegi słomą. Budynek był cały objęty ogniem.

- Kiedy dogasimy płonącą stodołę, będziemy mogli sprawdzić czy w środku nikt się nie znajdował – mówi dyżurny WSKR.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości