Wiadomości

Gorzów: Rodzina podtruta tlenkiem węgla

29 lutego 2020, 13:37, ak
fot. Marcin Kluwak
W sobotnie południe w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatowej w Gorzowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do szpitala została zabrana 5-osobowa rodzina, w tym troje małych dzieci, w wieku 12 miesięcy, 3 lat i 4 lat.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej w sobotę 29 lutego otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatowej w Gorzowie. Na miejsce została wysłana straż pożarna i pogotowie.

- Nasze mierniki wykazały w mieszkaniu obecność tlenku węgla. Z objawami zatrucia czadem do szpitala została zabrana 5-osobowa rodzina, w tym troje małych dzieci w wieku 12 miesięcy, 3 lat i 4 lat – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Powodem ulatniającego się tlenku węgla była nieszczelna terma gazowa. Niestety w mieszkaniu nie było czujki czadu, która mogłoby ostrzec rodziców o niebezpieczeństwie. Dlatego też strażacy podkreślają, że wystarczy umieścić jedną czujkę tlenku węgla w pomieszczeniu gdzie znajduje się np. terma gazowa, a to może uratować życie. Wszystko przez to, że tlenek węgla to bardzo trujący gaz, który nie jest wyczuwalny przez ludzkie zmysły - jest bezwonny i bezbarwny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości