Wiadomości

Rusza budowa ronda przy Rolniku [zdjęcia]

21 lutego 2020, 14:30, ak
fot. gorzowianin.com
W piątek wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie wprowadził zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. Dworcową i Orląt Lwowskich. Wszystko przez budowę ronda koło Rolnika, które według pierwotnych planów miało zostać wybudowane jeszcze w 2018 roku.

Według pierwotnego harmonogramu przebudowy ul. Sikorskiego budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Dworcową i Orląt Lwowskich miała ruszyć w maju 2018 roku i zakończyć się w listopadzie 2018 roku. Później rozpoczęcie prac zostało przełożone na marzec 2019 roku, jednak tak jak w przypadku całej inwestycji, również tutaj były spore opóźnienia i wykonawca przystąpił do prac dopiero pod koniec lutego 2020 roku.

W piątek 21 lutego została zmieniona organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego, Orląt Lwowskich i Dworcowej. Zwężony został przejazd koło Rolnika - zwężony odcinek jezdni jest jednokierunkowy z możliwością przejazdu z Al. Konstytucji 3 Maja i z ul. Orląt Lwowskich w ul. Dworcową i Sikorskiego. Ponadto został udostępniony przejazd od ul. Sikorskiego w ul. Kosynierów Gdyńskich - ta znów stanie się drogą jednokierunkową, z możliwością wyjazdu w ul. Estkowskiego. Z kolei z ul. Dworcowej, która w dalszym ciągu będzie dwukierunkowa będzie można skręcić wyłącznie w prawą stronę w ul. Sikorskiego i poprzez ul. Kosynierów Gdyńskich dojechać do ul. Estkowskiego.

Na zdjęciach z drona widać, jak zmienił się plac, gdzie jeszcze niedawno stał pomnik Adama Mickiewicza, a gdzie docelowo postanie rondo. Według zapowiedzi wykonawcy, cała ul. Sikorskiego powinna być gotowa do 21 czerwca, natomiast torowisko do 6 kwietnia 2020 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Budowa ronda przy Rolniku

1/6 Budowa ronda przy Rolniku

2/6 Budowa ronda przy Rolniku

2/6 Budowa ronda przy Rolniku

3/6 Budowa ronda przy Rolniku

3/6 Budowa ronda przy Rolniku

4/6 Budowa ronda przy Rolniku

4/6 Budowa ronda przy Rolniku

5/6 Budowa ronda przy Rolniku

5/6 Budowa ronda przy Rolniku

6/6 Budowa ronda przy Rolniku

6/6 Budowa ronda przy Rolniku

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości