Szczegółowy harmonogram prac na Sikorskiego

22 lutego 2018, 08:30, red
fot. gorzowianin.com
Trwają w najlepsze prace obejmujące pierwszy etap przebudowy ul. Sikorskiego w Gorzowie. A władze miasta dopiero teraz spotkały się z przedsiębiorcami z tej ulicy, aby przedstawić im założenia projektu i harmonogram prac tej ważnej inwestycji.
- Sikorskiego to kolejny ważny etap na mapie zmian, jakie zachodzą w infrastrukturze naszego miasta. Nowy deptak wraz z bulwarem i wkrótce ukończoną estakadą, stanowić będzie atrakcyjną powierzchnię w centrum miasta, nie tylko dla gorzowian, ale i coraz większej liczby przyjezdnych – mówi prezydent Jacek Wójcicki.

Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa 19 miesięcy od podpisania umowy (będzie to koniec sierpnia 2019 roku). Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

Dopiero kiedy roboty na pierwszym etapie trwają w najlepsze, władze Gorzowa spotkały się z przedsiębiorcami z ul. Sikorskiego i przedstawiły im harmonogram prac. Podobne spotkanie zostanie zorganizowane 6 marca o godz. 18 w sali herbowej Urzędu Miasta dla mieszkańców Gorzowa. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana koncepcja nowego zagospodarowania ulicy, w tym powstającego deptaka czy też założenia projektu przebudowy ulicy Sikorskiego.

Harmonogram prac na Sikorskiego

luty - lipiec 2018 – etap 1a rozpoczął się 15 lutego i obejmuje odcinek od ul. Dworcowej do ul. Młyńskiej.

marzec - lipiec 2018 - etap 1b, część pierwsza która będzie obejmował odcinek od ul. Herberta do Pionierów wraz ze skrzyżowaniem z ul. Pionierów.

marzec - październik 2018 - etap 2b, czyli odcinek od ul. Herberta do Cichońskiego

marzec - grudzień 2018 - etap 1 e, czyli zwrotnica za ul. Jancarza

kwiecień - maj 2018 - etap 1f, skrzyżowanie ul. Jancarza i Sikorskiego

maj - listopad 2018 - podetap 1a, skrzyżowanie ul. Orląt Lwowskich i ul. Dworcowej, gdzie zostanie wybudowane rondo

maj - październik 2018 - etap 1b część druga na odcinku od ul. Chrobrego (deptak) połączony z etapem 3a

czerwiec - wrzesień 2018 - podetap 2a oraz 2c przebudowa torowiska wraz z siecią trakcyjną

październik 2018 - marzec 2019 - etap 3b, czyli skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Chrobrego

grudzień 2018 - styczeń 2019 - regulacja sieci trakcyjnej na całym zakresie robót

marzec - lipiec 2019 - etap 2a, a następnie 2c czyli odcinek od ul. Strzeleckiej do ul. Chrobrego oraz skrzyżowanie ul. Sikorskiego-Młyńskiej-Strzeleckiej. W ramach prac zostanie przebudowane torowisko wraz z siecią trakcyjną.

marzec - sierpień 2019 - etap 1c, prace na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Dworcowej, które obejmą torowisko.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->