Wiadomości

Ławeczki na cmentarzu do likwidacji?

20 lutego 2020, 12:56, red
fot. Marcin Kluwak
Przy wielu grobach na cmentarzu przy ul. Żwirowej stoją ławki, jedne są mniejsze, inne większe. Niestety wiele z nich uniemożliwia przejście pomiędzy grobami konduktom pogrzebowym lub osobom niepełnosprawnym. Dlatego też zarządca cmentarza wysłał pisma do kilkudziesięciu osób z prośbą o usunięcie ławeczek.

Kilkadziesiąt osób w ostatnim czasie otrzymało pismo z prośbą o likwidację ławek przy grobach na gorzowskim cmentarzu przy ul. Żwirowej. Wszystko przez to, że niektóre ławki tarasują przejścia pomiędzy grobami i w ten sposób przeszkadzają konduktom pogrzebowym, osobom niepełnosprawnym i matkom z wózkami.

Decyzję w tej sprawie podjął zarządca nekropolii, który tłumaczy że regulamin cmentarza zabrania samowolnego stawiania ławek. Przepisami mało kto się jednak przejmuje, bo ławeczki można zobaczyć niemal na każdym kroku.

- Na cmentarzu pojawiają się różnego rodzaju ławeczki, nawet zdarzyło się, że przy grobie był ustawiony fotel. Dlatego też staramy się prosić mieszkańców o przestawienie tych ławeczek i w pierwszej kolejności wysyłamy taką prośbę, aby nie utrudniać tej komunikacji pomiędzy grobami. W nowej części cmentarza odległości wynoszą pomiędzy grobami 50 cm, a w przejściach pomiędzy rzędami jest 1 metr. Dlatego też chcemy, aby to przejście komunikacyjne zostało zachowane i w ostateczności prosimy mieszkańców o usuwanie ławek - mówi Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ, zarządca cmentarza komunalnego w Gorzowie.

Zarządca cmentarza zapewnia jednak że niebawem ustawi nowe ławki wzdłuż głównych alejek, aby osoby odwiedzające groby bliskich mogły zatrzymać się w trakcie drogi i odpocząć.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości