• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Włoskie smaki na Starym Rynku [film]

19 lutego 2020, 20:45, ak
fot. Julita Wites
Tutti Santi to nowe miejsce na kulinarnej mapie miasta. Włoska restauracja otwiera swoje drzwi dla klientów już w czwartek 20 lutego. W budynku dawnego Kokosa na Starym Rynku będą serwowane dania nie tylko oparte o oryginalne włoskie produkty, ale też receptury wielokrotnego mistrza Europy i Włoch w pizzy klasycznej, który osobiście szkolił pracowników.

Gorzów jest kolejny miastem, w którym otwiera się restaruacja Tutti Santi, czyli sieć pizzeri, których patronem i współzałożycielem jest mistrz Europy i Włoch w pizzy klasycznej Valerio Valle. Tutti Santi mieści się w budynku dawnego Kokosa na Starym Rynku.

Oficjalne otwarcie włoskiej restauracji dla klientów odbędzie się w czwartek 20 lutego o godz. 12 - gości powita sam mistrz pizzy Valerio Valle, który również przygotuje dla klientów pyszną pizzę.

- Naszą misją jest zaczepienie kultury najlepszej włoskiej pizzy, dlatego Valerio Valle od wielu lat pracuje nad tym aby stworzyć najlepszą recepturę. Aby pizza była najlepsza, potrzebne są odpowiednie składniki. Nasza pizza jest nie tylko pyszna, ale lekkostrawna - opowiada Sergiusz Urbaniak, właściciel sieci pizzerii Tutti Santi. - To co jest największym sekretem, to produkty najlepszej jakości oraz samo dojrzewanie i wyrastanie ciasta przez kilka dni. To powoduje, że pizza jest chrupiąca i lekkostrawna - podkreśla Valerio Valle, mistrz pizzy.

Menu Tutti Santi dzieli się na trzy rodzaje pizz: włoską pizzę premium, włoską pizzę premium bianca i oryginalną pizzę włoską. Nowością jest również pizza wegańska dla osób, które w swojej diecie nie stosują produktów pochodzenia zwierzęcego. Do tego, mamy w menu wybór makaronów, sałatek, przystawek i deserów. Będziemy mogli tam wypić również dobrą kawę, piwo czy kolorowego drinka.

Restauracja będzie czynna w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i niedzielę od godz. 12 do godz. 22. Natomiast w piątek i w sobotę od godz. 12 do godz. 23.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości