Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa żądają ukarania winnych masakry jeży

19 lutego 2020, 08:51
W sieci pojawiła się petycja dotycząca ukarania winnych masakry jeży, do jakiej doszło na miejskiej działce przy ulicy Niepodległości w miniony piątek. Autorem petycji jest gorzowski inspektorat OTOZ Animals.
- Pomóżcie rozprawić się z takim bestialstwem! Składając podpis, wyrażacie sprzeciw wobec bezsensownego mordowania dzikich, chronionych zwierząt, jakimi są jeże. Wobec bezsensownego dewastowania przyrody! Wobec bezkarności osób wydających nieprzemyślane lub niezgodne z prawem decyzje urzędnicze! Wobec bezmyślności, bestialstwa wykonawców zadań powierzonych przez Miasto – czytamy w petycji dostępnej na stronie internetowej.

Preambuła ustawy o ochronie zwierząt mówi, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Jeże są gatunkiem chronionym, któremu grozi wyginięcie!

- Jak odnieść się do rzezi tych zwierząt, która miała miejsce przy ulicy Niepodległości, dnia 14 lutego 2020 r., na działce o powierzchni ponad 5 hektarów, należącej do miasta Gorzowa? Widok był makabryczny: zmiażdżone, porozrywane ciała dorosłych i młodych jeży zmasakrowanych we śnie, w okresie zimowego odpoczynku. Kto wydał pozwolenie na wjazd mulczerem, który zagłębia się zębami do 40 cm w głąb gruntu, szatkując wszystko, co stanie na jego drodze, bez uprzedniego sprawdzenia terenu? - pytają autorzy petycji.

Petycję do godziny 9:00 w dniu 19 lutego 2020 roku podpisało 1688 osób. Podpis można złożyć tutaj: https://www.petycjeonline.com/dam_ukarania_winnych_masakry_jey_na_terenie_bdcym_wasnoci_miasta_gorzowa_wlkp

Więcej na temat zdarzenia do jakiego doszło w mininony piatek, 14 lutego pisaliśmy artykule pt.: Wycinka krzaków zabiła jeże

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości