Wiadomości

Chcesz kupić najtańsze OC? Sprawdź ceny w kalkulatorze ubezpieczeń on-line!

25 stycznia 2020, 18:00
Koszty samochodowych polisy OC u ubezpieczycieli mogą różnić się nawet o kilkaset złotych. Aby wybrać to najtańsze OC, można skorzystać dzisiaj ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych dostępnych w internecie!

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek posiadania ważnej polisy ubezpieczeniowej OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Tego typu polisa ma na celu zabezpieczenie go przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego szkód – wówczas odszkodowanie wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe.

Za brak OC grozi wysoka kara, która obecnie wynosi przeszło 5 tysięcy złotych. Co więcej, gdyby kierowca bez OC wywołał wypadek, to właśnie on musiałby zapłacić za odszkodowanie z własnej kieszeni. Warto zatem pamiętać o tym, aby zawsze posiadać ważne OC, by uchronić się przed takimi nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Dzisiaj samochodowe ubezpieczenie OC można wykupić niemalże u każdego ubezpieczyciela. Każdy z nich może jednak zaproponować swoim klientom nieco inne ceny. Jak znaleźć dla siebie najtańsze OC?

Gdzie można kupić najtańsze OC? Pomoże kalkulator ubezpieczeniowy!

Przy kalkulacji kosztów ubezpieczenia OC pod uwagę bierze się szereg różnych czynników. W związku z tym każde towarzystwo ubezpieczeniowe może zaproponować posiadaczowi pojazdu nieco inną sumę składki. Różnica ta może wynosić niekiedy nawet kilkaset złotych!

Aby znaleźć najtańsze OC, nie trzeba jednak wcale odwiedzać po kolei każdego ubezpieczyciela. Teraz można zrobić to znacznie łatwiej – wystarczy tylko dostęp do internetu, ponieważ to właśnie on-line można skorzystać ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych.

Internetowe kalkulatory ubezpieczeń to serwisy on-line, których głównym celem jest pomoc w wyliczeniu kosztów ubezpieczeń. Najczęściej stosowane są one w celu obliczenia kosztów polis samochodowych, w tym OC, AC, NNW.

Serwisy internetowe tego typu działają podobnie jak agencje ubezpieczeń – analizują oferty ubezpieczeniowe u różnych towarzystw jednocześnie. Dzięki temu użytkownik takiej strony może za jednym zamachem sprawdzić wysokość składek u wielu ubezpieczycieli, aby następnie wybrać taką, która będzie dla niego najtańsza!

Co więcej, skorzystanie z takiego serwisu wcale nie jest związane z żadnymi kosztami – kalkulację można przeprowadzić za darmo. Jej wykonanie nie obliguje też do zakupienia ubezpieczenia.

Jak sprawdzić koszt polisy OC przez kalkulator ubezpieczeniowy on-line?

Kalkulatory ubezpieczeniowe projektowane są tak, aby można było korzystać z nich łatwo i wygodnie – każdy kierowca może sprawdzić, gdzie czeka na niego najtańsze OC! Jak to zrobić?

1. Wybór kalkulatora ubezpieczeń

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego serwisu przeznaczonego do sprawdzenia kosztów ubezpieczenia.

Najlepiej wybrać popularny kalkulator współpracujący z wieloma ubezpieczycielami, na przykład Porówneo.pl, który sprawdza je u towarzystw AXA, Aviva, Benefia, Ergo Hestia, Proama, Link4, Generali, MTU24.

2. Wybór typu ubezpieczenia

Po wejściu na stronę internetową wybranego kalkulatora wskazujemy na rodzaj ubezpieczenia, które chcemy obliczyć.

W tym przypadku może być to ubezpieczenie OC, ale z kalkulatorami tego typu możemy też sprawdzić ceny AC czy NNW.

3. Wypełnienie formularza kalkulacji

Kolejnym krokiem jest wypełnienie specjalnego formularza służącego do dokonania kalkulacji ubezpieczenia OC. To formularz składający się najczęściej z trzech części, a mianowicie:

  • informacje o samochodzie

  • informacje o ubezpieczeniu

  • informacje o właścicielu pojazdu

Wszystkie potrzebne dane do wypełnienia formularza można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, prawie jazdy, swoim dowodzie osobistym, a także w dokumentach ubezpieczeniowych.

Kalkulator może poprosić również o podanie numeru telefonu – jest to informacja wymagana przez wybranych ubezpieczycieli, dlatego wtedy, gdy jej nie podamy, nie otrzymamy kompletnej kalkulacji.

4. Sprawdzenie wyników kalkulacji

Po wypełnieniu całego formularza kalkulator może przystąpić do wykonania obliczeń kosztów ubezpieczenia. Najczęściej już po paru minutach można zobaczyć, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym czeka na kierowcę najtańsze OC!

Wyniki kalkulacji są prezentowane w formie czytelnej tabeli, dlatego można wtedy od razu zapoznać się z różnymi kosztami polis i wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna.

5. Wykupienie polisy OC przez internet

Co więcej, użytkownicy kalkulatorów ubezpieczeniowych posiadają również możliwość wykupienia ubezpieczenia przez internet – w atrakcyjnej cenie wyliczonej w kalkulatorze.

W tym celu należy przejść na stronę internetową ubezpieczyciela przez link – przycisk znajdujący się przy wyliczonej kwocie polisy. Następnie należy wypisać dodatkowy formularz potrzebny do zawarcia umowy ubezpieczeniowej i wybrać formę płatności za polisę, na przykład przez szybki przelew on-line.

Podsumowując, najtańsze OC można znaleźć również samodzielnie – wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych on-line, które pozwalają na szybkie i wygodne sprawdzenie kosztów różnych polis. Można zrobić to nawet w tym momencie!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości