Alkohol i kokaina w organizmie zmarłego 35-latka

16 stycznia 2020, 11:59, red
fot. Lubuska policja
Pili alkohol i brali narkotyki. Impreza w Drezdenku zakończyła się tragicznie dla 35-letniego Łukasza P., który zmarł. Prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie otrzymał właśnie wyniki toksykologii zmarłego mężczyzny. Badania wykazały, że zmarły 35-latek był pod wpływem kokainy i leków. Dodatkowo miał w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu.

Wszystko działo się na początku listopada 2019 roku w jednym z domów w Drezdenku. Podczas domówki zmarł 35-letni Łukasz P. Jego koledzy zostali zatrzymani przez policję, ale ostatecznie zostali przesłuchani w charakterze świadków i wypuszczeni do domu. Mężczyźni zeznali, że pili alkohol i brali narkotyki.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu 35-latka była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Śledczy czekali na wyniki badań toksykologicznych, które miały potwierdzić czy 35-latek był również pod wpływem narkotyków.

- W wyniku przeprowadzonych badań toksykologicznych w organizmie Łukasza P. stwierdzono obecność kokainy oraz leków. Ponadto zmarły 35-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Prokurator będzie chciał jeszcze uzyskać opinię w sprawie bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny. Tak opinia była przygotowana wstępnie, biegły stwierdził wówczas, że doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Teraz wyniki badań pozwolą na sprecyzowanie tej opinii i stwierdzenie czy narkotyki, leki i alkohol doprowadziły do zgonu – mówi Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według nieoficjalnych informacji, Łukasz P. cierpiał na chorobę serca związaną z nadciśnieniem. To w połączeniu z narkotykami i alkoholem prawdopodobnie doprowadziło do niewydolności krążeniowo-oddechowej i zgonu 35-latka. Obecnie postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator ponadto podkreśla, że w mieszkaniu zabezpieczono środku odurzające, dlatego niewykluczone, że jeden z mężczyzn uczestniczących w tej imprezie usłyszy zarzut posiadania środków odurzających i udzielania go osobom trzecim.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x