Strażacy ochotnicy w walce z cichym zabójcą [film]

24 listopada 2019, 19:00, ak
fot. Julita Wites
Strażacy z OSP Osiedle Poznańskie wzięli sprawy w swoje ręce. Sami pozyskali pieniądze i kupili czujki czadu oraz dymu, które montują najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Deszczno. Do tego uświadamiają mieszkańców czym jest czad i jak bardzo jest niebezpieczny.

Od kilku dni strażacy z OSP Osiedle Poznańskie montują czujki czadu oraz dymu w domach mieszkańców gminy Deszczno. Akcja „Nie dla czadu” w ramach której bezpłatnie montują czujki jest autorskim pomysłem strażaków ochotników. Łącznie strażakom z OSP Osiedle Poznańskie udało się kupić 48 czujek.

- Jest to drugi etap naszej akcji. Rok temu była to wówczas akcja propagandowa, ponieważ nie mieliśmy czujek. Natomiast w tym roku udało się pozyskać dofinansowanie z Gaz-Systemu, dzięki czemu kupiliśmy kilkadziesiąt czujek czadu oraz dymu. Wytypowaliśmy do akcji montażu czujek przede wszystkim ludzi starszych czy niepełnosprawnych. Oczywiście do innych mieszkańców też jeździmy i opowiadamy im czym jest czad. Jak się okazuje, niestety wiele osób na wsi nie wie, że czadu nie widać i nie czuć, a do tego może zabić bardzo szybko - opowiada Krzysztof Pikuła, prezes OSP Osiedle Poznańskie.

Jak szacują strażacy na dzień dzisiejszy potrzeba ponad 200 czujek dla mieszkańców Osiedla Poznańskiego i pobliskich wiosek. Dlatego też będą starali się pozyskać kolejne fundusze na zakup pozostałej części czujek czadu. Bo to co udało się zamontować do tej pory, to tylko kropla w morzu potrzeb.

- Jest to świetna inicjatywa naszych strażaków z OSP Osiedle Poznańskie, którzy sami pozyskali pieniądze na zakup tych czuje. Dlatego też składam im duże podziękowania, bo taka czujka może uratować ludzkie życie – podkreśla Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości