Wiadomości

Dzieci ubierały choinki dla… dzieci [zdjęcia]

5 grudnia 2019, 19:20, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Marchewki, aniołki, plastelinowe ludki i kolorowe łańcuchy - to tylko część z wyjątkowych ozdób, jakie pojawiły się na choinkach w gorzowskim magistracie. Przedszkolaki ubierały drzewka, które trafią do dzieci z placówek opiekuńczych w Gorzowie.

W czwartek 5 grudnia dzieci z gorzowskich przedszkoli udekorowały 12 choinek własnoręczne przygotowanymi ozdobami. W ramach akcji „Dzieci dzieciom” drzewka trafią do podopiecznych miejskich instytucji opiekuńczych.

Już w piątek 6 grudnia cztery choinki trafią do Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także do Ośrodka Interwencji Kryzysowej na ul. Okrzei, Rodzinnego Domu Dziecka na ul. Wyszyńskiego oraz Rodzinnego Domu Dziecka na ul. Krzemowej. .

- Bardzo się cieszę, że jesteście z nami po raz kolejny i razem możemy rozpocząć przygotowania do świąt. Czekam na nie tak jak Wy – mówił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prezydent pomógł przedszkolakom ozdobić kilka drzewek i szepnął Mikołajowi na ucho, co chciałby dostać pod choinkę. Bo największą niespodzianką była wizyta w magistracie prawdziwego Mikołaja. Przedszkolaki miały okazję, by powiedzieć o swoich marzeniach na święta i odebrać pluszowy upominek.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości