Nowa restauracja pojawi się na bulwarze

6 grudnia 2019, 20:17, ak
fot. Anna Kluwak
Na gorzowskie bulwary wrócą wszyscy przedsiębiorcy, którzy wynajmowali nisze jeszcze przed remontem estakady kolejowej. Przekazanie lokali powinno odbyć się do końca 2019 roku i w styczniu 2020 roku. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com na Bulwarze Wschodnim ma otworzyć się również nowa restauracja.

Restauracje i puby na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim w Gorzowie to było jedno z ulubionych miejsc gorzowian oraz gości, którzy odwiedzali nasze miasto. Jednak na czas remontu estakady kolejowej lokale musiały zawiesić swoją działalność - było to w maju 2017 roku. Pomimo tego, że pociągi jeżdżą już od czerwca 2019 roku po estakadzie i główne prace w niszach się zakończyły, to lokale wciąż nie zostały otwarte. Według pierwotnych zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych prace w niszach miały zakończyć się 16 czerwca 2018 roku, następnie miały być oddane w styczniu 2019 roku, a następnie we wrześniu. Jednak tak się nie stało.

Teraz PKP PLK zapowiada, że wszystkie lokale na bulwarze zostaną oddane najemcom do końca 2019 roku. W niektórych przypadkach klucze zostaną przekazane również w styczniu 2020 roku. Jednak oddanie nisz przedsiębiorcom, nie oznacza że lokale będą mogły zostać od razu otwarte. Najemcy będą musieli przeprowadzić niezbędne prace adaptacyjne, aby dostosować daną niszę do swojej działalności. Trzeba będzie posprzątać, otynkować i pomalować ściany, położyć podłogę, a na sam koniec zainwestować w wyposażenie. W niektórych niszach trwają już prace porządkowe. PKP PLK zapewnia również, że na bulwary wrócą wszyscy najemcy, którzy prowadzili swoją działalność przed remontem estakady kolejowej.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com na Bulwarze Wschodnim pojawi się nowa restauracja pod nazwą Flaming i zajmie dwie nisze obok Santa Fee – w ostatnim czasie stały puste. Nowa restauracja będzie oferowała kuchnię śródziemnomorską, ale nie zabraknie w niej również dobrej pizzy. Właściciele nowego lokalu mają dostać klucze do połowy stycznia 2020 roku. Jednak nie oznacza to, że restauracja od razu zostanie otwarta. Na jej adaptację potrzebne będą 3-4 miesiące, więc goście będą mogli się do niej wybrać wiosną 2020 roku.

Wszystkie lokale w niszach powinny zostać otwarte najpóźniej wiosną 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości