Budowa parku handlowego ruszy w 2020 roku

4 grudnia 2019, 15:51, ak
Na początku 2020 ma ruszyć budowa nowoczesnego parku handlowego przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. W obiekcie znajdzie się 13 sklepów, w tym popularny market spożywczy i drogeria.

W maju 2019 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że przy ul. Pomorskiej w Gorzowie zostanie wybudowany nowoczesny park handlowy, który będzie nazywał się N-Park. Inwestycję zrealizuje w naszym mieście firma Napollo, która uzyskała właśnie pozwolenie na budowę. Dlatego też prace przy budowie kompleksu handlowego ruszą w pierwszym kwartale 2020 roku – to oznacza, że roboty ruszą najpóźniej w marcu 2020 roku.

N-park zlokalizowany będzie po lewej stronie od Intermarche, wzdłuż ulicy Chemicznej, czyli praktycznie przylegać będzie do bramy byłego „Stilonu”. Być może będzie także dojazd do kompleksu od ulicy Walczaka. Wjazd byłby zlokalizowany pomiędzy przychodnią a terenem, na którym budowany jest Lidl. Ulica ta (Przędzalnicza) leży obecnie na terenie kompleksu przemysłowego.

- Usytuowanie N-Parku bardzo dobrze wpisuje się w koncept codziennych zakupów. Centrum powstanie w pobliżu gęstej zabudowy mieszkaniowej. W strefie jego bezpośredniego oddziaływania, obejmującej czas dojazdu do 5 minut, mieszka ponad 22 tys. mieszkańców. Projektowany zestaw najemców to oferta zaspokajająca zarówno bieżące potrzeby zakupowe. Jesteśmy przekonani, że z uwagi na bardzo dogodny dostęp oraz asortyment w kluczowych kategoriach handlowych, miejsce to szybko zyska na popularności - mówi Katarzyna Rzetecka, dyrektor zarządzający Napollo Retail Development.

Sam obiekt będzie składał się z trzech budynków o powierzchni 6 tys. m.kw., w których zaplanowano łącznie 13 lokali handlowych. Będzie tam popularny market spożywczy, znana drogeria, sklep z elektroniką i artykułami gospodarstwa domowego, sklep sportowy, z modą rodzinną i akcesoriami, z wyposażeniem wnętrz, księgarnia, usługi i gastronomia. Oprócz tego będzie parking na około 180 samochodów. Proces komercjalizacji jest obecnie w toku.

Oficjalnie otwarcie N-Parku nastąpi po 12 miesiącach od rozpoczęcia prac.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x