Od 15 grudnia zmiany na kolei

30 listopada 2019, 15:37, mk
15 grudnia czeka nas kolejna zmiana rozkładu jazdy na kolei. W Gorzowie nie mamy co liczyć na rewolucję, przynajmniej do czasu ewentualnej elektryfikacji linii kolejowej 203. Nowością mają być dwa dalekobieżne pociągi do Warszawy zestawione z wagonów klasy IC. W połączeniach regionalnych zmieni się niewiele.

O zmianach w połączeniach dalekobieżnych uruchamianych przez spółkę PKP Intercity pisaliśmy już kilka dni temu w artykule pt. „Mewą i Gałczyńskim pojedziemy do Warszawy”. Teraz kilka słów na temat połączeń regionalnych. Siatka połączeń pozostaje taka sama, ale zmieniają się godziny odjazdów z Gorzowa. W niektórych przypadkach nawet o godzinę.

W kierunku Krzyża samorządowa spółka Przewozy Regionalne uruchamia z Gorzowa codziennie 9 par pociągów. Połączenia obsługiwane są przez Spalinowe Zespoły Trakcyjne, potocznie zwane szynobusami. Pierwszy pociąg w kierunku Krzyża odjedzie z Gorzowa o 5:58, a ostatni o 21:51.

W połączeniach regionalnych dojdzie do niewielkich korekt odjazdu pociągów z Gorzowa, a co za tym idzie z poszczególnych stacji na trasie przejazdu danego pociągu. Największa zmiana czeka podróżnych, którzy korzystają z popołudniowych połączeń do Krzyża. Po 15 pociąg z Gorzowa odjeżdżać będzie o 27 minut wcześniej. Zamiast o 15:47, na stacji w Gorzowie będziemy musieli być o 15:20. Natomiast kolejny pociąg w tym kierunku pojedzie dopiero o godzinie 16:58. To 17 minut później niż do tej pory (16:41). Natomiast ostatni szynobus do Krzyża odjedzie przed 22. Dokładnie o 21:51. Jest to o 13 minut szybciej w porównaniu z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Podobne zmiany czekają na pasażerów jadących w kierunku Kostrzyna. Tutaj również dokonano korekt odjazdu z Gorzowa. Szynobusy w kierunku zachodniej granicy odjeżdżać będą o 10-13 minut wcześniej, niż to ma miejsce w bieżącym rozkładzie jazdy.

Poważniejsze zmiany czekają na tych, którzy podróżują w kierunku Zielonej Góry. Do drugiej stolicy województwa lubuskiego kursuje codziennie 5 par pociągów. O ile pierwszy, poranny pociąg pozostaje praktycznie bez zmian (zmiana z 5:19 na 5:26), to już godziny odjazdów późniejszych pociągów różnią się znacząco. Drugi pociąg zamiast o 9:50 wyjedzie z Gorzowa o 8:55, kolejny zamiast o 12:44 wyjedzie o 13:55, kolejny zamiast o 14:39 wyjedzie o 14:55. Spora zamiana czeka też podróżujących ostatnim składem – zamiast o 19:42 – ostatni pociąg do Zielonej Góry pojedzie o 18:25.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości