Wiadomości

Mewą i Gałczyńskim pojedziemy do Warszawy

20 listopada 2019, 12:30, mk
Znikają połączenia do Białegostoku i Lublina. W ich miejsce, PKP Intercity planuje wprowadzić dwa pociągi do Warszawy. Będą to pociągi wyższej kategorii, czyli IC. Pasażerowie z Gorzowa w podróż do stolicy będą mogli pojechać nowymi, zmodernizowanymi wagonami. Na tej trasie zniknąć mają ośmioosobowe przedziały.

Czym jeszcze różnią się pociągi IC od TLK? Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, bezprzewodowego internetu, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem.

IC Mewa odjedzie z Gorzowa Wielkopolskiego o 6:50. Pojedzie przez Zbąszynek (tam wagony będą podłączone do składu jadącego ze Szczecina), Poznań (9:30), Konin i Kutno. Na dworzec centralny w Warszawie pociąg dotrze o 13:15. Po niecałych dwóch godzinach Mewa wyruszy w podróż powrotną do Gorzowa i Szczecina. Z Warszawy pociąg wyjedzie o 15:05, a w Gorzowie będzie o 21:17.

Popołudniowy pociąg do Warszawy będzie także kategorii IC. Gałczyński wyjedzie z naszego miasta o 16:09 i podobnie jak IC Mewa, łączony będzie do składu w Zbąszynku. IC Gałczyński pojedzie również przez Poznań i Kutno. Do Warszawy dotrze o 22:53.
Z powrotem IC Gałczyński wraca do Gorzowa i Szczecina wczesnym porankiem. Ze stolicy wyjedzie o 5:05, a do Gorzowa planowo dotrze o 11:32.

IC Mewa z Gorzowa prowadzić będzie dwa wagony (numery 16 i 17), a IC Gałczyński trzy - o numerach 20,21 i 22.

Niewiele zmienia się w komunikacji z Trójmiastem. Do Gdyni pojadą codziennie dwa pociągi - poranny TLK Kociewie, odjazd z Gorzowa o 6:20, w Gdyni będzie o 11:48 i popołudniowy TLK Bory Tucholskie. I tu jedyna zmiana, ponieważ pociąg TLK Bory Tucholskie wyjeżdżać będzie nie z Gorzowa, ale z Kostrzyna nad Odrą. Odjazd pociągu o 15:23, w Gorzowie ma być kilka minut po godzinie 16:00. Z naszego miasta w kierunku Gdyni odjedziemy o 16:06.

Nowy Rozkład Jazdy pociągów wchodzi w życie 15 grudnia 2019 roku. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości