Wiadomości

Świąteczny Gorzów będzie pełen atrakcji

23 listopada 2019, 12:38, ak
fot. archiwum
Co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia na mieszkańców Gorzowa czeka wiele wydarzeń o tematyce świątecznej. Również w tym roku nie zabraknie imprez w ramach akcji „Gorzów blisko świąt”.

Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc, to Gorzów zostanie wprowadzony w świąteczny klimat już na początku grudnia. W piątek 6 grudnia miasto rozbłyśnie świątecznymi ozdobami, które w tym roku będą zupełnie nowe. Najważniejsze ozdoby zostaną ustawione na Starym Rynku oraz na Kwadracie. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Do udziału w świątecznych wydarzeniach w ramach akcji „Gorzów blisko świąt” zapraszają władze Gorzowa. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przedstawiamy listę imprez, które czekają na gorzowian w tym roku.

Świąteczne wydarzenia w Gorzowie

Czwartek 5 grudnia

godz. 11 sala sesyjna Urzędu Miasta Gorzowa - Dzieci Dzieciom, czyli ubieranie miejskich choinek przez przedszkolaki dla miejskich instytucji opiekuńczych takich jak pogotowie opiekuńcze, dom dziecka, hospicjum czy policyjna izba dziecka.

Piątek 6 grudnia

godz. 16 muzeum Lubuskie przy ul. Warszawskiej - promocja kalendarza na 2020 rok z fotografiami Waldemara Kućki - 75 lat polskiego Gorzowa

Sobota 7 grudnia

godz. 15 sala Miejskiego Centrum Kultury "Zawarcie" - Wigilia Kultur i Narodów.  To spotkanie mieszkańców dawnych kresów, mniejszości narodowych i etnicznych oraz ich potomków. Celem jest podtrzymywanie tradycji i kultury przodków, podkreślenie wyjątkowości Ziemi Lubuskiej, która po II wojnie światowej stała się domem dla wielu narodów. 

sobota 14 grudnia

godz. 12 park Kopernika - Gorzowski Bieg Gwiazdkowy na 5 kilometrów. Tradycyjny przedświąteczny bieg po zdrowie w szczytnym celu. Do pokonania będzie pięć kilometrów w parku Kopernika. Limit miejsc dla biegaczy to 450 pozycji startowych. Wpisowe w całości będzie przeznaczone na cel charytatywny. Bieg Gwiazdkowy organizuje Stowarzyszenie Można Samemu.

poniedziałek 16 grudnia -  sobota 21 grudnia

godz. 12-20 teren przy centrum handlowym Nova Park i Gorzowskim Rynku Hurtowym - Jarmark Bożonarodzeniowy. Po raz pierwszy w tym roku jarmark będzie trwał siedem dni. Od poniedziałku do niedzieli włącznie, na terenie przy wejściu głównym do galerii, zlokalizowanych będzie ponad 20 stoisk handlowych. Wśród wystawców m.in. rękodzielnicy oraz producenci regionalnych przysmaków. Wśród jarmarkowych atrakcji będą tańce, występy, bajki dla dzieci i tradycyjne Święto Aniołów. Na jarmarku będzie również meta świątecznej rowerowej masy krytycznej.

piątek 20 grudnia

godz. 9 Gorzowski Rynek Hurtowy - "Barszcz czerwony po gorzowsku". Na rynczeku św. Jerzego odbędzie się wspólne przygotowywanie wigilijnego „Barszczu po gorzowsku”, pod okiem szefa kuchni Pawła Salamona, nauczyciela zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie.  Natomiast o godz. 11 odbędzie się degustacja przygotowanego barszczu. W tym czasie będzie można skonsultować się z mistrzem w sprawach dotyczących przygotowywania wigilijnych potraw.

sobota 21 grudnia

godz. 17 scena główna Jarmarku Bożonarodzeniowego - życzenia świąteczne od prezydenta Gorzowa

godz. 17.30 scena główna Jarmarku Bożonarodzeniowego - koncert zespołu Zakopower kolędowo

wtorek 31 grudnia

Powitanie Nowego Roku odbędzie się tym razem na placu Nieznanego Żołnierza, czyli na popularnym Kwadracie. Co istotne, nie będzie w tym roku pokazu fajerwerków o północy. To decyzja prezydenta Jacka Wójcickiego, który postanowił zrezygnować z pokazu sztucznych ogni, a zastąpić je pokazem laserów. 

Impreza wystartuje o godz. 23 i potrwa do godz. 1 w nocy. W programie przewidziano muzyczne wiązanki od DJ-ów oraz taniec świateł zsynchronizowany z muzyką. Natomiast punktualnie o północy rozpocznie się pokaz laserów. Z kolei gwiazdą wieczoru będzie zespół Komodo, znany z takich hitów jak „Died in you arms”, „I love you so much” czy „All for you”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości