Wiadomości

Kiedy Gorzów zacznie błyszczeć?

4 listopada 2019, 12:35, ak
fot. archiwum
Chociaż mamy dopiero początek listopada, to władze Gorzowa szykują się już do świątecznego ozdabiania miasta. Obecnie urzędnicy analizują oferty, które wpłynęły do przetargu na świąteczne oświetlenie miasta. Po raz kolejny najbardziej błyszczeć będzie Kwadrat.

Władze Gorzowa analizują właśnie oferty, które wpłynęły do magistratu na wykonanie kompleksowej usługi oświetlenia świątecznego na terenie Gorzowa polegające na dostawie, montażu, przyłączeniu do sieci oświetlenia ulicznego, eksploatacji w okresie świątecznym i demontażu po okresie bożonarodzeniowym.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB z Zabrza, które zaproponowało 192 tys. 460 zł za usługę oraz firma Enea Oświetlenie ze Szczecina, która zaoferowała 211 tys. 637 zł. Natomiast miasto przeznaczyło na świąteczne ozdoby 200 tys. zł brutto.

Wykonawca, będzie miał czas do czwartku 5 grudnia na zamontowanie oświetlenia świątecznego, tak aby w piątek 6 grudnia Gorzów mógł rozbłysnąć na święta. Ozdoby świąteczne będą świecić do niedzieli 12 stycznia. Natomiast firma będzie miała czas do końca stycznia na demontaż ozdób.

Jak będzie błyszczał Gorzów?

Na Starym Rynku zostanie ustawiony świerk srebrny o wysokości co najmniej 6 metrów. Żywa choinka zostanie ozdobiona łańcuchami świetlnymi. Do tego zostaną ustawione bombki 3D oraz cztery łuki 3D, które będą miały wysokość 2 metrów i szerokość 1,3 metra - będą ozdobione sznurami ledowymi.

Po raz kolejny największe i najważniejsze ozdoby zostaną ustawione na Placu Nieznanego Żołnierza, czyli na Kwadracie. Pojawi się tam świąteczny but 3D o wysokości 3 metrów. But będzie pokryty matą z igliwia, a do tego wypełniony sznurami led. Z buta będą wystawać dwa prezenty. Obok zostanie ustawiony również prezent 3D o wysokości 2 metrów. Natomiast centralną ozdobą placu będzie sztuczna choinka, wysoka na co najmniej 10 metrów. Będzie ozdobiona kokardami i wstęgami oraz sznurami LED. Na szczycie choinki będzie śnieżynka z węża świetlnego LED. Całości dopełni bombka 3D z przejściem i ławeczką wewnątrz.

Z kolei od świecących gwiazdek rozbłysną latarnie przy ul. Jagiełły od skrzyżowania z ul. Chrobrego do ronda turbinowego oraz przy ul. Wybickiego, ul. Herberta, Obotryckiej i Wodnej. Na rondzie turbinowym zostanie ustawiona ozdoba 3D "kopuła", która będzie składała się z 4 szarf i bombki w kolorze złotym. Natomiast na Wełnianym Rynku pojawią się sopelki świetlne, które zostaną rozwieszone pomiędzy latarniami. Z kolei trzy kurtyny świetlne LED zostaną ustawione na rondzie Kosynierów Gdyńskich.

Rondo Ofiar Katynia, a dokładnie buk zwyczajny zostanie udekorowany łańcuchami LED oraz 3 kompletami tub świetlnych. Na drzewach pojawią się również sznury świetlne. Ledowe sznury świetlne oraz kurtyny świetlne na latarniach udekorują Bulwar Wschodni i Zachodni. Na nadwarciańskich bulwarach pojawią się również gwiazdki.

Z kolei na deptaku przy ul. Chrobrego na odcinku od Jagiełły do Borowskiego zostaną rozwieszone kurtyny ledowe w postaci sopli. Oprócz tego na deptaku pojawią się dekoracje w kształcie płatków kwiatu. Natomiast na moście Staromiejskim zostaną zawieszone elementy 3D z kokardą, a przy stadionie żużlowym zostanie ustawiona sztuczna choinka o wysokości minimum 10 metrów. Będzie ozdobiona bombkami i gwiazdami oraz wężami LED.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości