Wiadomości

Sylwester bez fajerwerków podzielił mieszkańców [film]

16 listopada 2019, 15:42, ak
fot. archiwum
Po raz pierwszy Sylwester w Gorzowie będzie bez miejskiego pokazu sztucznych ogni. Rezygnacja władz miasta z pokazu fajerwerków podzieliła gorzowian. Ponad połowie czytelników portalu gorzowianin.com nie podoba się decyzja prezydenta.

W środę 13 listopada portal gorzowianin.com informował jako pierwszy o tym, że władze Gorzowa zrezygnowały w tym roku z pokazu sztucznych ogni podczas Sylwestra. Zamiast fajerwerków, ma być pokaz świateł i laserów. Ta wiadomość wywołała sporą dyskusję wśród mieszkańców i naszych czytelników. Zdania na temat rezygnacji z miejskiego pokazu sztucznych ogni były skrajnie podzielone.

W ankiecie, która została umieszczona na portalu gorzowianin.com „Czy decyzja władz miasta o rezygnacji z pokazu fajerwerków na Sylwestra jest słuszna” wzięło udział 2750 osób. Jak się okazało, aż 57,2% czytelników (1573 głosy) jest na nie i uważa, że rezygnacja z pokazu sztucznych ogni nie jest słuszna. Natomiast decyzję prezydenta Wójcickiego o rezygnacji z fajerwerków popiera 40,54% osób (1115 głosów). Natomiast zaledwie 2,265% czytelników (62 głosy) nie ma na ten temat zdania.

- Było wiele petycji obrońców praw zwierząt i mieszkańców, aby zrezygnować z miejskiego pokazu sztucznych ogni. Chcemy zobaczyć, jak ten Sylwester będzie wyglądał w innej odsłonie, ze światłami i laserami. Nie mówimy, że od tej pory Sylwester w mieście będzie bez fajerwerków. Chcemy zobaczyć reakcję mieszkańców i wtedy zdecydujemy czy pozostaniemy przy laserach czy też wrócimy do pokazów sztucznych ogni - tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Ankieta

Co jest lepszym rozwiązaniem na Sylwestra?

  • Pokaz fajerwerków57.06%
  • Pokaz świateł i laserów23.73%
  • Nie trzeba nic, to zbędne wydawanie pieniędzy17.54%
  • Nie mam zdania1.66%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1083


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości