Mieszkaniec Gorzowa skazany za hejt w sieci

14 listopada 2019, 11:10, ak
fot. archiwum
Mieszkaniec Gorzowa, który na portalu internetowym publicznie pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza usłyszał wyrok. Mężczyzna przez najbliższe cztery miesiące będzie musiał pracować społecznie.

Pod koniec stycznia na portalu gorzowianin.com opublikowaliśmy artykuł "Ulica im. Pawła Adamowicza w Gorzowie?", w którym opisywaliśmy pomysł byłego prezydenta Gorzowa Henryka Macieja Woźniaka, który chciał, aby jedną z ulic w mieście nazwać imieniem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Artykuł wywołał skrajne emocje wśród naszych czytelników. Było wiele pozytywnych komentarzy, które popierały ten pomysł, ale pojawiło się również sporo negatywnych opinii, które były bardzo wulgarne. Wśród nich pojawił się wpis mieszkańca Gorzowa, który publicznie pod swoim imieniem i nazwiskiem chwalił zachowanie zabójcy Pawła Adamowicza.

Wielu czytelników portalu oczekiwało, że mężczyzna odpowie za swoje słowa. Dlatego też sprawa publicznego pochwalania zabójstwa prezydenta Gdańska trafiła do prokuratury. Po kilku miesiącach mieszkaniec Gorzowa usłyszał zarzut z artykułu 255 kodeksu karnego: "Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

- W środę 13 listopada w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Piotra J., który 23 stycznia 2019 roku na portalu gorzowianin.com publicznie pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mężczyzna został skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności w wymiarze 30 godzin nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne – komentuje Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x