Ulica im. Pawła Adamowicza w Gorzowie?

22 stycznia 2019, 18:40, red
fot. archiwum
Były prezydent Gorzowa Henryk Maciej Woźniak chce, aby jedną z ulic w mieście nazwać imieniem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Swoją propozycję opisał w liście, który wysłał do gorzowskich radnych.

Tragedia do której doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, czyli atak nożem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poruszyła tysiące ludzi w całej Polsce. Hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Adamowiczowi oddano w wielu miastach w całym kraju, w tym również w Gorzowie. Wiele osób podkreślało, że ma nadzieję, że ta śmierć nie pójdzie na marne i coś w naszym kraju się w końcu zmieni.

Jak informuje Gazeta Lubuska swoją propozycję oddania hołdu prezydentowi Adamowiczowi ma również były prezydent Gorzowa Henryk Maciej Woźniak, który napisał list do gorzowskich radnych, w którym proponuje, aby jedną z ulic w mieście nazwać imieniem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Ankieta

Czy w Gorzowie powinna być ul. im. Pawła Adamowicza?

  • Tak21.73%
  • Nie71.3%
  • Nie mam zdania6.97%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1735

- Dzisiaj, w obliczu tej, tak tragicznej śmierci, mam nadzieję, że wszyscy oddając hołd jego Pamięci wierzymy, że ta śmierć wyda dobre owoce płynące z jego wielkiego serca – solidarności, szacunku i braterstwa między ludźmi. Życie Pawła Adamowicza może być wzorem dla innych, a ofiara jego życia powinna być przestrogą i źródłem etycznej pozytywnej społecznej i politycznej inspiracji, dlatego zwracam się o nazwanie jednej z gorzowskich ulic imieniem Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska. Cześć jego pamięci! - pisze w liście do radnych Henryk Maciej Woźniak.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości