76-latek odpowie za swoje zachowanie na drodze

12 listopada 2019, 12:45, mk/inf prasowa
Kilkanaście dni temu, między innymi na naszym portalu ukazał się film, na którym widać jak kierowca osobowego forda niemal przejeżdża po nogach pieszego. Ten znajdował się na oznakowanym przejściu. Dzięki nagraniom z kamery udało się ustalić i ukarać niesfornego kierowcę.

Gorzowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu wobec 76-letniego kierowcy. Mężczyzna jadąc osobowym fordem, zachował się nieodpowiedzialnie na drodze – najpierw omal nie potrącił pieszych na przejściu, a kilkadziesiąt metrów dalej przejechał na czerwonym świetle. Dzięki przekazanemu przez jednego z kierowców nagraniu 76-latek odpowie za swoje zachowanie. O sprawie informaowaliśmy naszych czytelników pod koniec października tego roku w a rtykule pt.: "Kierowca forda omal nie potrącił pieszych"

Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zgłosił się mężczyzna, który był świadkiem skrajnie niebezpiecznego zachowania na drodze. Dzięki kamerze zamontowanej w swoim pojeździe zarejestrował dwukrotne złamanie przepisów przez kierującego osobowym fordem.

- Na nagraniu widać jak nieodpowiedzialny kierowca, zjeżdżając z rodna Górczyńskiego, nie ustępuje pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście i o mały włos nie przejeżdża im po stopach. Kilkadziesiąt metrów dalej mężczyzna siedzący za kierownicą forda nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej wskazującej kolor czerwony i przejechał przez kolejne przejście. Tam również na drugą stronę jezdni przechodzili już piesi, którzy byli zaskoczeni zachowaniem kierowcy. W obu sytuacjach należy mówić o sporym szczęściu, gdyż jazda kierującego fordem mogła doprowadzić do tragedii – mówi sierżant sztabowy Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Mężczyzna, który zgłosił się do gorzowskiej komendy, przekazał nagranie policjantom. Sprawą zajęli się funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili dane kierującego fordem. Był to 76-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp., któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, w związku ze stworzeniem rażącego zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Wobec niego skierowany został wniosek o ukaranie do sądu, przed którym odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x