Wąż Andrzej wrócił do domu [film]

12 października 2019, 19:00, ak
fot. Marcin Kluwak
Happy endem zakończyła się historia węża, którego w poniedziałek wystraszyła się mieszkanka osiedla Europejskiego w Gorzowie. Kobieta zawiadomiła policję, a gad został złapany i przekazany do sklepu zoologicznego. Okazało się, że węża szukają właściciele, ponieważ Andrzej uciekł im podczas przeprowadzki.

Wszystko działo się w poniedziałek 7 października na os. Europejskim w Gorzowie. Portal gorzowianin.com informował o nietypowym zdarzeniu do którego zostali wezwani gorzowscy policjanci. Jedna z mieszkanek osiedla, kiedy wychodziła z bloku zauważyła, że w drzwiach zaklinował się duży wąż, a kiedy je otworzyła, gad wydostał się na zewnątrz. Dlatego też zawiadomiła służby.

- Policjanci interweniujący na miejscu zorientowali się, że zwierze ma blisko 1,5 m długości i pełza wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci. Funkcjonariusze zabezpieczyli węża wkładając go do worka i powiadomili służby weterynaryjne, te zdecydowały o przekazaniu gada do sklepu zoologicznego – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na szczęście był to wąż zbożowy, który nie jest jadowity. Gad trafił do sklepu zoologicznego Planeta Zwierzaka przy ul. Górczyńskiej. Okazało się, że w międzyczasie węża szukają właściciele, którzy właśnie wprowadzali się do nowego mieszkania, natomiast wąż uciekł im z terrarium podczas przeprowadzki.

- Kobieta, kiedy zorientowała się, że jej wąż zbożowy, który wabi się Andrzej uciekł podczas przeprowadzki natychmiast zaczęła obdzwaniać wszystkie kliniki i fundacje. Dodzwoniła się w końcu do weterynarza, który powiedział jej, że wąż znajduje się u nas, ponieważ jesteśmy jedynym sklepem zoologiczno-terrarystycznym w Gorzowie. W końcu właścicielka przyjechała do nas zabrać Andrzeja. Bardzo cieszyła się, że udało się go odnaleźć i zabrać do domu – opowiada Aleksandra Prawucka ze sklepu zoologicznego Planeta Zwierzaka.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x