Wąż wystraszył mieszkankę os. Europejskiego

9 października 2019, 09:17, red
fot. Lubuska policja
W poniedziałkowe popołudnie gorzowscy policjanci zostali wezwani na os. Europejskie, gdzie w drzwiach wejściowych zaklinował się 1,5-metrowy wąż. Kiedy kobieta otworzyła drzwi, gad wypełzł na zewnątrz. Na miejsce została wezwana policja oraz służby weterynaryjne. Wąż został złapany, okazało się, że na szczęście nie jest jadowity.

Dyżurny gorzowskiej policji w poniedziałek 7 października około godz. 14 otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Gorzowa, że na osiedlu Europejskim znajduje się wąż. Kobieta widziała kawałek wystającego kolorowego ogona na chodniku. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

- Policjanci ustalili, że z klatki bloku wychodziła kobieta i zauważyła, że w drzwiach zaklinował się duży wąż, a kiedy je otworzyła wydostał się na zewnątrz. Policjanci interweniujący na miejscu zorientowali się, że zwierze ma blisko 1,5 m długości i pełza wzdłuż budynku, gdzie bawiły się dzieci – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli węża wkładając go do worka i powiadomili służby weterynaryjne, te zdecydowały o przekazaniu gada w bezpieczne miejsce. Okazało się, że z terrarium uciekł wąż zbożowy, który na szczęście nie jest jadowity. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości