Wiadomości

Przejazd na skróty na Piaskach zablokowany [zdjęcia]

4 października 2019, 13:16, ak
fot. Anna Kluwak
Kierowcy, którzy przez kilka dni jeździli na skróty przez chodnik i pas zieleni przy ul. Kazimierza Wielkiego będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Po interwencji mieszkańców os. Piaski, którzy skarżyli się na zachowanie kierowców, przejazd został zablokowany przez barierki.

W czwartek 3 października na portalu gorzowianin.com opisywaliśmy problem na os. Piaski, który dotyczył kierowców jeżdżących na skróty przez chodnik i pas zieleni przy ul. Kazimierza Wielkiego koło marketu. Mieszkańcy os. Piaski podkreślali, że zachowanie kierowców jest po prostu niebezpieczne i stwarza zagrożenie dla pieszych.

- Mieszkańcy Piasków dojeżdżający do Netto znaleźli rewelacyjne rozwiązanie na ominięcie problemu zamknięcia skrzyżowania ul. Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego. Na parking marketu wjeżdżają bezpośrednio z ul. Kazimierza Wielkiego ścieżką przeznaczoną dla pieszych, niszcząc przy tym spory kawałek zieleni, który wygląda aktualnie źle, a będzie jeszcze gorzej – opisywała czytelniczka Martyna.

Jeden z gorzowian skarżył się również, że straż miejska nie reaguje w ogóle na zgłoszenia. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do komendanta gorzowskiej straży miejskiej w tej sprawie. W piątek 4 października otrzymaliśmy odpowiedź.

- Straż miejska zareagowała natychmiast na opisane wykroczenie. Po otrzymaniu zgłoszenia strażnicy rozpoczęli kontrole tego rejonu. Za niszczenie zieleni nałożyli dwa mandaty karne na kierujących i zastosowali dwa pouczenia wobec kierowców samochodów. W czasie obecności patrolu straży miejskiej, na widok funkcjonariuszy kierowcy zawracają i nie popełniają wykroczenia – komentuje Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

Jak podkreśla komendant Jasiński, strażnicy miejscy nie mogą być cały czas na os. Piaski, ponieważ w ciągu dnia biorą udział w kilkudziesięciu interwencjach na terenie całego miasta. Jednak patrole będą pojawiały się w rejonie skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego, a kierowcy łamiący przepisy będą musieli liczyć się z karami grzywny do 500 zł.

Jednak, aby zapobiec dalszej jeździe po chodniku i pasie zieleni, w tej sprawie zainterweniował również Urząd Miasta Gorzowa na wniosek mieszkańców. Wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego zobowiązał wykonawcę prac do ustawienia specjalnych barierek, w miejscu gdzie kierowcy jeździli na skróty. Tym samym „dziki” przejazd z którego przez kilka dni korzystali kierowcy jest już zablokowany.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

1/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

2/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

2/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

3/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

3/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

4/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

4/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

5/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

5/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

6/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

6/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

7/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

7/7 Zablokowany przejazd na Piaskach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości