Nowe siłownie pod chmurką

23 września 2019, 11:09, red
fot. archiwum
Miasto analizuje obecnie oferty, które wpłynęły do przetargu na budowę nowych siłowni plenerowych na terenie Gorzowa. Nowe siłownie pod chmurką mają powstać m.in. przy ul. Fabrycznej, w parku Kopernika czy w parku 750-lecia do 6 grudnia 2019 roku.

Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty w ramach zadania „Budowa siłowni plenerowych na terenie miasta Gorzowa”. W ramach inwestycji ma zostać wybudowanych łącznie osiem siłowni plenerowych na terenie całego miasta. Zamówienie zostało podzielone na części.

Jeżeli chodzi o budowę siłowni pod chmurką w trzech lokalizacjach na terenie miasta - przy ul. Fabrycznej, w parku 750-lecia oraz w parku Kopernika, to tutaj miasto miało przeznaczone na inwestycję 296 tys. 409 zł. Z kolei do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma Redopol z Poznania, która złożyła ofertę na kwotę 123 tys. zł.

Każda z siłowni w parku Kopernika, parku 750-lecia i przy ul. Fabrycznej będzie składała się z kilku urządzeń takich jak trenażer tricepsa, trenażer wiosłowania w pozycji siedzącej, trenażer mięśni naramiennych i klatki piersiowej, trenażer mięśni nóg i barków, trenażer mięśni klatki piersiowej i barków dla niepełnosprawnych. Oprócz tego zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci.

Natomiast jeżeli chodzi o wykonanie pięciu siłowni plenerowych przy ul. Bazaltowej, Dąbroszyńskiej, Dowbora-Muśnickiego, Al. Konstytucji 3 Maja oraz w parku Słowiańskim, to tutaj miasto miało zapisane w budżecie 154 tys. 878 zł. Natomiast w przetargu swoje oferty złożyły trzy firmy - Herkules z Chrzanowa na kwotę 114 tys. 353 zł, Fit Park z Torunia na kwotę 122 tys. 631 zł oraz Redopol z Poznania na kwotę 148 tys. 830 zł.

Ankieta

Czy nowe siłownie plenerowe są potrzebne w Gorzowie

  • Tak50.64%
  • Nie 22.32%
  • Nie wiem5.01%
  • To zbędny wydatek22.03%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 699

W tych siłowniach pojawią się urządzenia takie jak maszyna do wyciskania i wyciąg górny, prostowacz pleców i wioślarz, twister i steper, drabinka i wahadło, drążek i ławeczka oraz orbitrek. Będą również ławki i kosze na śmieci.

Urzędnicy zajmują się obecnie analizą złożonych dokumentów i najprawdopodobniej rozstrzygną pozytywnie przetarg, bo w obu przypadkach oferty są poniżej zaplanowanego budżetu. Wykonawcy będą musieli wybudować nowe siłownie plenerowe do 6 grudnia 2019 roku.

Natomiast jeżeli chodzi o roboty uzupełniające przy obecnych siłowniach, na które miasto miało przeznaczone 110 tys. 399 zł. To tutaj również swoją ofertę złożyła tylko jedna firma Redopol z Poznania na kwotę 375 tys. 150 zł. Miasto unieważniło to zamówienie z uwagi na to, że oferta potencjalnego wykonawcy przewyższała ponad trzykrotnie założony budżet.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x