Rowerem na otwarcie ścieżki nad Wartą [zdjęcia]

21 września 2019, 16:37, ak
fot. Anna Kluwak
W niedzielę 22 września odbędzie się uroczyste otwarciej nowej ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą w Gorzowie. Będzie przecięcie wstęgi, a nowo otwartą ścieżką przejadą uczestnicy masy rowerowej.

W niedzielę 22 września obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji okazji ulicami Gorzowa przejedzie masa rowerowa, która o godz. 15 wystartuje z parku Górczyńskiego. Rowerzyści będą mieli łącznie do przejechania 11 kilometrów i swój przejazd zakończą na Bulwarze Wschodnim, gdzie wezmą udział w uroczystym otwarciu ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą.

Otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej zaplanowano na godz. 16. Najpierw będzie uroczyste przecięcie wstęgi, na następnie ścieżką rowerową przejadą uczestnicy masy. Następnie nad rzeką odbędzie się piknik. Będą dmuchane zamki, darmowy poczęstunek i gorzowskie foodtrucki.

Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku tydzień przed wyznaczonym terminem. Główny trakt ścieżki rowerowej prowadzi górą od Bulwaru Wschodniego do wysokości stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Z kolei na wysokości budynków przy Teatralnej ścieżka schodzi w dół, gdzie jest jej rozgałęzienie. Główny ciąg trasy prowadzi dalej w kierunku mostu Lubuskiego, a druga część znajduje się na dolnym poziomie przy brzegu rzeki Warty.

Wykonawca wybudował wiatę na rowery, zamontował oświetlenie ledowe oraz ustawił ławki i kosze na śmieci. Inwestycję zrealizowała Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza za 2 mln 499 tys. zł, z czego aż 1 mln 633 tys. zł to zewnętrzne dofinansowanie.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x