Wysyp grzybów w podgorzowskich lasach

20 września 2019, 13:04, ak
Sezon na grzyby w pełni, więc podgorzowskie lasy są pełne grzybiarzy. Niektórzy zbierają grzyby na własny użytek, inni na handel. Jak się okazuje, ceny sprzedaży m.in. borowików potrafią być wysokie. Na jednym ze stoisk za kilogram prawdziwka trzeba było zapłacić nawet 50 zł.

Od kilku dni grzybiarze chwalą się swoimi zbiorami na portalach społecznościowych. Jednak nie każdy ma czas lub nie zna się na grzybach na tyle dobrze, że może wyruszyć do lasu z koszykiem. Dlatego też z odsieczą przychodzą grzybiarze, którzy swoje zbiory wystawiają na sprzedaż. Jak się okazuje, ceny są wysokie. W piątek 20 września na jednym ze straganów przy ul. Matejki koło Biedronki i Netto można było kupić kilogram borowików w cenie 50 zł za kilogram. Zatem w tej cenie można kupić zaledwie kilka grzybów, ponieważ jeden duży okaz może ważyć nawet 30 deko.

Dlatego też osoby, które mają czas, wybierają się same na poszukiwania grzybów. Tym bardziej, że sezon na obfite zbiory borowików, koźlarzy i podgrzybków dopiero się rozpoczyna. Wszystko przez to, że wcześniej pogoda nie była łaskawa dla grzybiarzy, natomiast ciepła końcówka sierpnia i początek września sprawiła, że grzybów będzie naprawdę dużo. Ich wysyp spodziewany jest na końcówkę września.

Najpopularniejsze miejsca do zbioru grzybów w okolicach Gorzowa to Kłodawa, Trzebiszewo, Bolemin, Rudnica czy nawet Krzeszyce.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości