Wiadomości

Pirat drogowy na Piłsudskiego [film]

20 sierpnia 2019, 10:39, red
fot czytelnik Grzegorz
Nowy, równy jak stół asfalt, prosty odcinek drogi i można przycisnąć pedał gazu do końca. Z takiego założenia wyszedł zapewne jeden z kierowców, który w niedzielny wieczór przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie złamał w ciągu kilkunastu sekund kilka przepisów ruchu drogowego.

Film nagrany przez urządzenie rejestrujące w samochodzie przesłał do nas jeden z czytelników. Pan Grzegorz niestety nie zdążył zapisać numerów rejestracyjnych samochodu. Kierujący tym pojazdem  jechał zbyt szybko, aby można było je odczytać z przesłanego do nas filmu.

Na nagraniu widać jak kierujący najprawdopodobniej volkswagenem wyprzedzał na przejściu dla pieszych, omijając przy tym z lewej strony wysepkę znajdująca się na środku jezdni. Później wyprzedził kolejny samochód i to również działo się w okolicach kolejnego przejścia dla pieszych oraz podwójnej linii ciągłej. Do tego wszystkiego można byłoby dodać nadmierną prędkość. Jeżeli autor nagrania poruszał się z prędkością 46-47 kilometrów na godzinę, to wyprzedzający to kierowca nie jechał na pewno przepisowo.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych należy do najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowy przejazd przez przejście czy nieuwaga kierowców — to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków na przejściach dla pieszych. Obecnie Polska uznawana jest za najbardziej niebezpieczny kraj dla pieszych w Unii Europejskiej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości