Pijany 60-latek za kierownicą mazdy

11 sierpnia 2019, 16:14
fot. czytelnik
W niedzielne popołudnie przy ul. Lubuskiej w Deszcznie koło Gorzowa doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Za kierownicą mazdy siedział 60-letni mężczyzna, który miał ponad 2 promile alkoholu.

Wszystko działo się w niedzielę 11 sierpnia około godz. 15.30 przy ul. Lubuskiej w podgorzowskim Deszcznie. Mężczyzna kierujący mazdą uderzył w krawężnik, od którego się odbił, przejechał kawałek po chodniku, a na sam koniec zatrzymał się po drugiej stronie jezdni.

- Kiedy mężczyzna wysiadł z auta. Ledwo trzymał się na nogach – opowiada świadek zdarzenia. Pijanego jak się okazało kierowcę, zatrzymał świadek i nie pozwolił mu uciec z miejsca zdarzenia.

- 60-letni kierowca mazdy stracił panowanie nad autem, uderzył w krawężnik, a następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie się zatrzymał. Okazało się, że 60-latek jest pod wpływem alkoholu. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile. Godne pochwały jest tutaj zachowanie świadka, który zatrzymał mężczyznę na miejscu i nie pozwolił mu odjechać, a następnie wezwał policję – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Pijany kierowca został przekazany policji. Trafi do izby zatrzymań, gdzie wytrzeźwieje i następnie będzie można z nim przeprowadzić czynności. 60-latek straci prawo jazdy oraz odpowie przed sądem z jazdę pod wpływem alkoholu.

To kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Do podobnego zdarzenia doszło w piątek 9 sierpnia w Gliniku. Wówczas został zatrzymany kierowca citroena, który miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x