Stal i Stilon przeciwko wandalizmowi

13 lipca 2019, 16:16
fot. Damian Madaliński
W poniedziałek na os. Słonecznym w Gorzowie odbędzie się wyjątkowa akcja, w której weźmie udział Bartosz Zmarzlik, kapitan Stali Gorzów oraz Łukasz Maliszewski, kapitan Stilonu Gorzów. Obaj sportowcy będą zamalowywali napisy, które zostały nabazgrane przez kibiców na elewacjach bloków.

Na każdym osiedlu w Gorzowie są bloki, na elewacjach których nabazgrane są napisy takie jak „Tylko Stal”, „Tylko Stilon” oraz te bardziej wulgarne „Je*ać Stal” czy „Je*ać Stlion”. Napisów mniej lub bardziej wulgarnych jest bardzo wiele. Taka forma kibicowania nie podoba się Damianowi Madalińskiemu, który jest kierownikiem Administracji Domów Mieszkalnych nr 5 przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie, a który postanowił coś zrobić z napisami na murach.

Dlatego też wpadł na pomysł wspólnej akcji z udziałem Bartosza Zmarzlika, kapitana Stali Gorzów i Łukasza Maliszewskiego, kapitana Stilonu Gorzów, którzy mają wspólnie zamalować chuligańskie napisy na elewacjach. Obaj sportowcy spotkają się w poniedziałek 15 lipca o godz. 13 przy ul. Słonecznej 79 i będą zamalowywali napisy, które popierają jeden lub drugi klub, ale często w wulgarnych słowach.

Wspólna akcja ma zwalczyć mowę nienawiści wobec klubów sportowych oraz pokazać, że kibicowanie jednemu czy drugiemu klubowi nie oznacza, że trzeba być wandalem i należy przez to niszczyć elewacje bloków. W planach jest również wspólny mural stworzony przez Stal i Stilon.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości