Wiadomości

Co ze żłobkiem i przedszkolem na os. Europejskim?

9 lipca 2019, 11:00, ak
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa nie rezygnują z budowy żłobka i przedszkola na os. Europejskim. W planach jest budowa jednej placówki, w której będzie mieściło się przedszkole z oddziałem żłobkowym. Zanim miasto ruszy z inwestycją, musi zająć się aktualizacją dokumentów, które zostały przygotowane dwa lata temu.

Osiedle Europejskie to najmłodsze i najbardziej dynamicznie rozwijające się osiedle w Gorzowie. W tę część miasta przeprowadzają się szczególnie osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Dlatego też dla mieszkańców Europejskiego ważne jest rozwijanie infrastruktury osiedla, tym bardziej że nowe bloki są budowane w ekspresowym tempie, a osiedle rozrasta się w stronę Gorzowskich Muraw i ul. Dobrej.

Dlatego też w 2017 roku miasto opracowało program funkcjonalno-użytkowy budowy przedszkola na os. Europejskim. Według opracowania koszt inwestycji wyniósłby ok. 7,5 mln zł, a rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2019 rok. Jednak nie ma szans, aby inwestycja ruszyła jeszcze w tym roku. Jak się okazuje, trzeba uaktualnić dokumenty, które zostały przygotowania dwa lata temu. Tym samym koszt inwestycji będzie na pewno o wiele wyższy, niż wyliczono w 2017 roku.

- Miasto musi uaktualnić plan funkcjonalno-użytkowy budowy przedszkola z oddziałem żłobkowym. Wszystko przez to, że miasto będzie starało się o zewnętrzne źródła dofinansowania w ramach programu budowy przedszkoli i żłobków. Po uzgodnieniu tych kwestii przedszkole z oddziałem żłobkowym zostanie wybudowane na działce przy ulicach Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej w systemie "Zaprojektuj i Wybuduj" – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Niestety miasto nie podaje terminu, kiedy mogłyby rozpocząć się pierwsze prace przy budowie przedszkola ze żłobkiem. Jednak ruszą na pewno nie wcześniej, niż w 2020 roku.

Nowoczesne przedszkole ze żłobkiem

Przedszkole z oddziałem żłobkowym zostanie wybudowane na działce o powierzchni 2 hektarów przy ul. Brukselskiej, Haskiej i Wiedeńskiej. Będzie to obiekt parterowy, przewidziany na 6 oddziałów z możliwością bezkolizyjnej rozbudowy o kolejne dwa oddziały. Każdy oddział będzie liczył minimum 25 dzieci.

Przy każdej sali zajęć zostaną wybudowane toalety dla dzieci orz zaplecza na pomoce i leżaki. Będzie też możliwość wyjścia na duży taras z każdej sali. W przedszkolu będzie mieściła się również sala gimnastyczna o powierzchni 120 metrów kwadratowych z pomieszczeniem na sprzęt sportowy. Ponadto w budynku znajdzie się sala zabaw i szatnie.

Z kolei cześć administracyjna obejmie gabinet dyrektora, kierownika gospodarczego i księgowej, a także archiwum, gabinet metodyczny, logopedy i pedagoga. Ponadto pojawi się magazyn, kuchnia wraz z zapleczem. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania terenu, zostanie wybudowany plac zabaw z wydzieleniem części dla dzieci młodszych. Teren przedszkola będzie ogrodzony, a do tego będzie posiadał monitoring i alarm.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości