Wiadomości

Ratuj Wartę, wejdź do wody

13 lipca 2019, 12:17
fot. archiwum
W niedzielę w całej Europie odbędzie się akcja pod hasłem „Big Jump 2019 – ratuj rzeki i wejdź do wody!”. Również w Gorzowie mieszkańcy będą mogli spotkać się na przystani przy ul. Wał Okrężny i wziąć udział w nietypowym wydarzeniu.
- W tym roku wchodzimy do wody z przesłaniem zaprzestania niszczenia polskich rzek pod pozorem zapobiegania klęskom powodzi czy wysychania naszego kraju. Nie można w czasie zmiany klimatu korzystać z betonowych rozwiązań pogłębiających skutki gwałtownych opadów czy katastrofalnej suszy. Ochrona rzek przed dewastacją staje się naszym patriotycznym i obywatelskim obowiązkiem – mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja, koordynatora Big Jump w Polsce.

Również w Gorzowie odbędzie się akcja pod hasłem „Big Jump 2019 – ratuj rzeki i wejdź do wody!”. W niedzielę 14 lipca punktualnie o godz. 15 na przystani klubu sportowego Admira przy ul. Wał Okrężny mieszkańcy Gorzowa oraz aktywiści będą wchodzić do rzeki, aby zamanifestować swoje zaangażowanie w ochronę rzek.

Happening jest przeprowadzany w całej Europie, gdzie tysiące osób będą wchodzić do rzek. Big Jumo w naszym mieście organizują Gorzowskie Siostry Rzeki oraz Fundacja Greenmind. Organizatorzy zapraszają każdego, komu leży na sercu los naszych rzek i jezior do włączenia się w europejską akcję Big Jump.

- Wchodząc do wody podczas Big Jump, chcemy zwrócić uwagę Gorzowian, że Warta to nasza rzeka, w której się kąpiemy, pływamy kajakami, wędkujemy, nad którą wypoczywamy. Nie zgadzamy się na jej zamianę w wypełniony brudną wodą kanał żeglugowy z obetonowanymi brzegami, jako część drogi wodnej E 70 – mówi Justyna Budzyn, artystka z kolektywu Gorzowskie Siostry Rzeki.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości