Wiadomości

Włamywali się do domów pod Gorzowem

8 lipca 2019, 10:50, red
fot. Lubuska policja
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do domku jednorodzinnego w Chwalęcicach koło Gorzowa. Okazało się, że mężczyźni są odpowiedzialni za wcześniejsze działania. Zostali zatrzymani i usłyszeli łącznie 10 zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem.

W nocy z wtorku 3 lipca na środę 4 lipca w Chwalęcicach koło Gorzowa, policjanci kryminalni zauważyli dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy wychodzili z posesji jednego z domków. Gdy funkcjonariusze zbliżyli się do nich, mężczyźni zaczęli uciekać.

- W pościgu pieszym nie mieli szans i szybko zostali zatrzymani. Był to 35-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego oraz 24-latek z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, którzy przed chwilą włamali się do domku jednorodzinnego. Dzięki skutecznej pracy kryminalnych włamywacze wpadli na gorącym uczynku – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Okazało się, że mężczyźni są również odpowiedzialni za pozostałe kradzieże z włamaniem do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Chwalęcic. Materiał zebrany przed gorzowskich policjantów pozwolił na przedstawienie 24-latkowi i 35-latkowi zarzutów związanych z pozostałymi kradzieżami. Ich celem była przede wszystkim biżuteria i pieniądze.

- 24-letni mężczyzna usłyszał 3 zarzuty, natomiast 35-latkowi funkcjonariusze przedstawili 10 zarzutów. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawiania wolności – podkreśla Sławek.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości