Wiadomości

Intercity chce zamontować biletomat w Gorzowie

3 lipca 2019, 18:40, red
Nie lubicie stać w kolejce do kasy? Już niebawem PKP Intercity zamontuje w Gorzowie swój biletomat. Podróżni odjeżdżający z Gorzowa mogę teraz w automacie kupić bilety jedynie na przewozy kolejami regionalnymi. Wkrótce ma to się zmienić.

Jak podaje „Rynek Kolejowy”, PKP Intercity poszukuje dostawcy automatów biletowych i zarazem firmy, która będzie na bieżąco zajmowała się ich serwisem i bieżącym utrzymaniem. W całej Polsce mają stanąć 164 biletomaty; pojawią się na 116 stacjach i przystankach kolejowych. Wśród nich jest jeden biletomat w Gorzowie Wielkopolskim. Podobna maszyna ma pojawić się też na stacji w Krzyżu.

Biletomaty mają mieć możliwość sprzedaży biletów także na wagony sypialne i kuszetki, kupimy w nich także bilety okresowe, docelowo oferta sprzedaży biletów w maszynach ma być „pełna” i obejmować sprzedaż dokumentów podróży np. na psa, rower, czy większy bagaż, a także na połączenia z przesiadką.

Pierwszy biletomat na dworcu w Gorzowie pojawił się rok temu. Maszyna sprzedaje jedynie bilety na pociągi spółki Przewozy Regionalne. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.
 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości