Wiadomości

Biletomat na dworcu w Gorzowie [zdjęcia]

29 czerwca 2018, 16:22, red
fot. gorzowianin.com
Na dworcu w Gorzowie pojawił się… biletomat! Wydarzenie w skali kraju oczywiście mało istotne, bo do takich dóbr mieszkańcy innych miast zdążyli się dawno przyzwyczaić. W Gorzowie jednak to nowość, na którą czekało wielu pasażerów.

Na dworzec PKP w Gorzowie zawitał w końcu XXI wiek. I nie chodzi wcale o elektryfikację linii kolejowej, ale o zamontowanie urządzenie do automatycznej sprzedaży biletów kolejowych. Oznacza to, że w przypadku dużej kolejki do kasy – a takie widoki w Gorzowie to codzienność, będzie można kupić bilet w automacie. Zapłacić kartą, bilonem bądź banknotami i otrzymać natychmiast wydruk.

Jak informują nasi czytelnicy, automat już działa, sprzedaje bilety na pociągi REGIO. Należy jednak pamiętać, że automat ma pewne ograniczenia. Jeżeli do Krzyża pojedziemy składem Przewozów Regionalnych, a od Krzyża pociągiem Intercity, to będziemy musieli tak jak w kasie – kupić dwa osobne bilety. Można też kupić bilety np. na pociąg do Poznania z przesiadką, jeżeli podróż będziemy kontynuować pociągami tego samego przewoźnika.

W biletomacie na chwilę obecną niestety nie kupimy biletów na podróż pociągami Intercity.

Fotoreportaż


1/6 Biletomat na dworcu PKP

1/6 Biletomat na dworcu PKP

2/6 Biletomat na dworcu PKP

2/6 Biletomat na dworcu PKP

3/6 Biletomat na dworcu PKP

3/6 Biletomat na dworcu PKP

4/6 Biletomat na dworcu PKP

4/6 Biletomat na dworcu PKP

5/6 Biletomat na dworcu PKP

5/6 Biletomat na dworcu PKP

6/6 Biletomat na dworcu PKP

6/6 Biletomat na dworcu PKP

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości