Cztery pasy na Chrobrego [zdjęcia]

27 czerwca 2019, 10:00, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Od czwartku kierowcy mogą jeździć dwoma jezdniami ul. Chrobrego przy katedrze. Wykonawca w końcu udostępnił przejazd przez skrzyżowanie, więc zmotoryzowani mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu do jazdy prosto na każdej z jezdni.

Otwarcie dwóch jezdni ul. Chrobrego na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego było przekładane kilka razy. Z czterech pasów kierowcy najpierw mieli korzystać w połowie maja, następnie w poniedziałek 24 czerwca oraz w środę 26 czerwca. Jednak i te terminy nie zostały dotrzymane.

W końcu wykonawca zapowiedział, że obie jezdnie ul. Chrobrego zostaną otwarte dla kierowców w czwartek 27 czerwca. Na szczęście tym razem udało się i kierowcy mogą korzystać z czterech pasów – po dwa do jazdy prosto na jezdni wschodniej i zachodniej.

Przejezdna ul. Chrobrego nie oznacza końca prac na skrzyżowaniu. Kierowcy w dalszym ciągu nie będą mogli skręcić z ul. Chrobrego w ul. Sikorskiego. Natomiast piesi będą mieli do dyspozycji jedno przejście przez ul. Chrobrego, zlokalizowane w południowej części skrzyżowania. Będzie ono obsługiwane przez sygnalizację świetlną.

Natomiast wykonawca w najbliższych dniach będzie prowadził prace na peronach i zatokach autobusowych. W związku z tym przystanki autobusowe przy ul. Chrobrego pozostaną w niezmienionej lokalizacji - przy Titanicu oraz za ulicą Wodną.

Z kolei przebudowa ul. Sikorskiego ma zakończyć się do końca roku. Taki wniosek ma złożyć firma Trakcja PRKil do Urzędu Miasta w najbliższym czasie. Wszystko przez problemy na odcinku koło wodospadu przy parku Róż. Więcej na ten temat TUTAJ.

Fotoreportaż


1/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

1/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

2/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

2/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

3/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

3/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

4/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

4/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

5/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

5/5 Ulica Chrobrego w końcu przejezdna

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości